آدم‌ها توی قاب من نمی‌میرند

پانزدهمین جلد از مجموعه «از چشم‌ها»ی انتشارات روایت فتح، روایت زندگی شهید سعید جان‌بزرگی از دید خانواده و دوستان و نزدیکان اوست که به تازگی به چاپ رسیده است.
اعظم پشت مشهدی این کتاب را در ۱۸۴ صفحه به نگارش در آورده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «هنوز حرفش توی گوشم هست «دوربین من باعث می‌شه تا مردمی که توی دوردست‌ها زندگی می‌کنند، به مردانی فکر کنند که سال‌های جوونی خودشون رو دستخوش شعله‌های نبرد سنگین زرهی کردند. من به این باور رسیدم که آدم‌های توی قاب من هرگز نمی‌میرند و من به اون‌ها عمر جاودان می‌بخشم.»
دوست نداشت بیشتر از چهل سال عمر کند. زیاد در مورد مرگ و توشه آخرت حرف می‌زدیم. همیشه می‌گفت «دلم می‌خواد قبل چهل سال شهید بشم یا برم! اگه فقط یه روز از چهل سالگیم بگذره و زنده باشم وحشت تمام وجودمو می‌گیره صادق.» هنوز ۳۷ سالش پر نشده بود که جواب معامله‌اش با خدا را گرفت و شهید شد. یک جمله معروف داشت که خیلی دوستش داشتم «هیچ‌کس بدون تلاش به زیارت آفتاب نخواهد رفت.»»
بر اساس این گزارش انتشارات روایت فتح کتاب «آدم‌ها توی قاب من نمی‌میرند» را با تیراژ ۱۱۰۰ نسخه و با فیمت ۱۰۰۰۰ تومان منتشر و روانه بازار کتاب کرد.

تاریخ درج مطلب: جمعه، ۱۷ فوریه، ۲۰۱۷ ۷:۱۹ ب.ظ

دسته بندی: خاطره نگاشته ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 32