اعتراض رهبری به غلوها در دیدار با بسیجیان!

محمد رضا شهبازی، روزنامه نگار، مهرماه ۹۱ به همراه کاروان رهبری به خراسان شمالی میرود و روایت خود از دیده ها و شنیده ای این سفر را در کتاب ماه بندان منعکس میکند، آنچه می خوانید بخشی از این کتاب مربوط به دیدار رهبری با بسیجیان است:

آقا که شروع مي‌كنند به صحبت، یک‌دفعه جمعیت از بالای داربست‌ها شروع مي‌كنند به پر کردن محوطه‌ای که برای کشتی جدا شده بود. همینطور جمعیت است که دارد می‌ریزد داخل. چند محافظ سعی مي‌كنند جلوی جمعیت را بگیرند اما نمی شود. آقا بی توجه به این شلوغی و همهمه صحبتشان را ادامه مي‌دهند. تنها کسی که از این وضعیت راضی است، فیلمبردار کرین است که کم‌کم دارد دور و بر پایه دوربینش خالی مي‌شود و حالا می‌تواند به راحتی بچرخد و جولان دهد.
محافظی که در دهانه سکوی خبرنگارها نشسته به یکی مي‌گويد: «کی گفت بیاید اینطرف، بشینید سر جاتون.»
مردی که دو سه متر آن‌طرف‌تر است و دارد از روی داربست رد مي‌شود به همانی که مخاطب محافظ بود مي‌گويد: «خودشون گفتند برید… برو وای نستا!»
محافظ شاکی مي‌شود:
– کی گفت؟
اما دیگر کسی نمانده تا جواب محافظ را بدهد. محافظ هم بهتر می‌بیند که همین تنگه احد را حفظ کند و کاری به این ماجرا نداشته باشد!
آقا در ابتدای صحبتهایشان کشتی با چوخه را تایید مي‌كنند. بعد هم باز جلوی کوچکترین احتمال برای غلو درباره خودشان را مي‌گيرند:
« سرودى هم كه اين برادران عزيزِ سرودخوان اجرا كردند، بسيار خوب بود؛ هم مضمون، هم اجرا بسيار خوب و جالب بود. البته توجه داريد، من هم تأكيد ميكنم؛ وقتى ميگوئيد «يا سيدى، يا مولا»، حتماً وجود مقدس امام زمان (سلام الله عليه) در نظر باشد.»

منبع: ماهبندان، محمد رضا شهبازی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، فصل امیر، ص 174

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، 15 شهریور، 1396 6:50 ب.ظ

دسته بندی: خاطرات مذهبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

four × = twelve