جلسه هاشمی و رهبری درباره تحرکات آذری قمی

روزنوشتهای آیت الله هاشمی رفسنجانی، 2 آذر 1376 پیش از ظهر دو مصاحبه داشتم؛ یکی برای [اجلاس سران سازمان] کنفرانس اسلامی با صداوسیما که یک ساعت و نیم طول کشید و آقایان [عباس] ملکی و [محمد] نهاوندیان، مصاحبه را انجام دادند و سؤالات خوبی مطرح کردند و دیگری با خبرگزاری [ایرنا] در مورد مسائل داخلی دولت و مجمع [تشخیص مصلحت نظام] و اقدامات آیت‌الله منتظری.

عصر آقای [حسین] ملائک، سفیر جدیدمان در چین آمد و برای کارش کسب نظر کرد؛ به‌خصوص در مورد پیگیری مسائل همکاری در صنایع هسته‌ای و ساخت نیروگاه و کارخانجات تولید سوخت هسته‌ای که در هر دو، چینی‌ها تحت‌فشار آمریکا، حاضر نیستند به قراردادها عمل کنند که گفتم با جدیت پیگیری کند.

آقای [احمد] شفیعی، معاون وزارت اطلاعات آمد. راجع به حوادث جاری حوزه علمیه گفت و اهمیت همکاری بیشتر من با رهبری و برخورد مناسب با مسائل ‌که تداعی مظلومیت آن‌ها را نکند. پیشنهاد داشت که جلسه سران سه قوه با حضور من تشکیل شود که کمبود اطلاعات و تسلط آن‌ها را جبران کنم. گفت، عوامل دفتر رهبری، از هماهنگی من در این مسائل جدید خوشحال‌اند.

ظهر فاطی آمد و گفت، جناح چپ، مسائل جاری را به‌عنوان وسیله‌ای برای ایجاد مشکل برای دولت از سوی جناح مخالف تحلیل می‌کند؛ به‌ناحق.

شب میهمان رهبری بودم. سرماخوردگی دارند. درباره راه‌های خنثی کردن سم‌پاشی‌های اخیر و سخنرانی ایشان در چهارشنبه و خطبه جمعه آینده مذاکره شد. از حمایت‌های مردمی خیلی راضی‌اند و فکر می‌کنند که خودجوش است. خبر دادند که در دفتر آقای آذری [قمی]، متن اعلامیه دست‌نویس با امضای آقای آذری به ‌دست ‌آمده که صریحاً به رهبری به‌عنوان جنایتکار و ظالم حمله کرده و با روایت (من مشی الی سلطان جابر…) شروع شده است.

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۳ آذر، ۱۳۹۹ ۸:۴۸ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *