جوليا پطرس، حزب‌الله و انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری در یادداشتی نوشت: رفته بودم به ديدنش تا شعر زيبايی كه در باره امير مؤمنان علی عليه السلام سروده بود از او بگيرم. شاعر مشهور مسيحی «غسان مطر» اما از همه چيز صحبت كرد و حرف كشيده شد به روزهای جنگ و از روزی گفت كه «جوليا پطرس» خواننده معروف لبنانی به او زنگ زده كه ترانه‌ای بگو برای مقاومت، بايد يك كاری بكنيم برای بچه‌های حزب الله! و او پيشنهاد كرده كه همين نامه سيدحسن نصرالله را كار كنيم! می‌گفت: شب تا صبح اين نامه عجيب و اثرگذار را بارها خواندم و تا صبح برای اجرای موسيقی تنظيم كردم و صبح زنگ زدم و گفتم آماده است! و برايش خواندم: «أحبائي!»
بعد تعريف كرد كه با پخش آن ترانه چه موجی ايجاد شد توی همان روزهای موشك‌باران و جنگ و چه اثری گذاشت روی فضای عمومی و گفت كه به خاطر همين كار من را بردند پيش سيد، رفتم و دست و رويش را بوسيدم و بعدا جوليا پطرس هم با شوهرش رفتند به ديدن سيد و خيلي از آنها تشكر كرد. (قبلا در همان ايام جنگ توی وبلاگم zaeri.persianblog.ir متن ترانه را با ترجمه‌اش نوشته بودم و فكر می‌كنم به اين ديدار هم اشاره كرده باشم كه آقای نصرالله در ديدار با اين خواننده زن مسيحی و همسرش ضمن تقديم هديه‌ای برای تشكر و قدردانی می‌گويد: گرچه من به جهات شرعی نمی‌توانم ترانه شما را گوش كنم اما از بازتاب گسترده آن مطلع شده‌ام و اثر عميق و جدی آن را در فضای عمومی می‌دانم)
و من توی فكرم كه خداوكيلی كدام‌يك از خوانندگان ما نه برای موضوعی مثل مقاومت در برابر خطر داعش در عراق و سوريه، بلكه حتى برای موضوعاتی بسيار عمومی‌تر مثل مقابله با تهديد و توطئه آمريكا و اسراييل حاضرند كاری بخوانند و منتشر كنند؟

منبع: کانال تلگرام محمد رضا زائری

تاریخ درج مطلب: یکشنبه، ۱۹ آذر، ۱۳۹۶ ۱:۰۲ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات فرهنگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 68 = 78