خاطره سردار سلیمانی از جنگ سی و سه روزه لبنان

حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در دیدار جمعی از خانواده شهدای حرم در پاسخ به سوال یکی از حضار که پرسیده بود:
«آقای دکتر لاریجانی اخیرا در مصاحبه ای در رابطه با جنگ 33 روزه گفتند که جلسه مهمی ایشان با جمعی در مشهد خدمت رهبری رسیدند و ایشان مطالبی مطرح کردند که وقتی آن مطالب به سید حسن نصرالله منتقل شد و به جبهه حزب الله رسوخ کرد، سرنوشت جنگ تغییر کرد ». آیا شما در آن جلسه بودید؟ اگر حضور داشتید موضوع چه بوده است؟» به نکات و خاطره ای در رابطه با روزهای جنگ سی و سه روزه لبنان  اشاره کرد:
… در آن ایام من بیشتر در لبنان و در کنار دوستان حزب الله بودم و آقای دکتر لاریجانی دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی ، جنگ 33 روزه را در دبیر خانه با حضور ستاد کل و سپاه قدس پیگیری می کردند.
سردار سلیمانی تصریح کرد: بعد از هفته اول جنگ به تهران آمدم و بعد از جلسه با آقای لاریجانی در دبیرخانه ، با هم به مشهد رفتیم خدمت حضرت اقا تا گزارش آخرین وضعیت را بدهیم. در آن جلسه مقام معظم رهبری سفارشاتی فرمودند که آن را جزء الهامات الهی باید در نظر گرفت که انصافا سرنوشت جنگ را تغییر داد.
وی ضمن تمجید از مواضع رئیس مجلس در قبال مسائل منطقه ای گفت: همین آقای دکتر لاریجانی یکی افراد موثر در تحولات منطقه بودند و هستند و از زمانی که در سازمان صدا وسیما بودند تا امروز همیشه از جریان نهضت اسلامی و حرکت های انقلابی در منطقه حمایت کرده اند.
منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، 3 اسفند، 1394 5:32 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eight × one =