راه حل هاشمی رفسنجانی برای مقابله با اقدامات علیه رهبری در حوزه ها

روزنوشتهای آیت الله هاشمی رفسنجانی، 20 آبان 1376

از منزل، برای بازدید از نمایشگاه دستاوردهای جذب تکنولوژی، به باشگاه نهاد ریاست‌جمهوری رفتیم. از طرف دفتر جذب تکنولوژی نهاد برگزار شده است؛ این دفتر را خود تأسیس کرده‌ام. از نمونه‌های مهم آن در بخش‌های هواپیما، موشک، توربین موتور، بیوتکنولوژی توضیحات دادند. بیشتر از روسیه گرفته‌اند که اخیراً دروازه‌هایش باز شده است. در پایان مصاحبه‌ای کردم.

در دفترم، آقای ‌کیوان سپهر، [روزنامه‌نگار، گرافیست و مدیر نشر پرواز] آمد. درباره امور فرهنگی نظراتی داد و گفت که گرانی‌ کتاب خاطرات دوران مبارزه من، باعث شده که بسیاری از کتاب‌خوان‌ها نتوانند استفاده کنند. پیشنهاد تأسیس بنیاد فرهنگی از سوی من داشت.

عصر آقای [محسن] نوربخش آمد. برای حل مشکل شهردار تهران استمداد کرد و گفت، اگر این وضع ادامه یابد، به ناچار جناح آنها اقدام خواهند کرد. جمعی از نمایندگان مجلس آمدند و گفتند با هم قرار گذاشته‌اند که در مجلس به دور از روابط جناحی، از حق دفاع کنند. از اختلافات در حال اوج و از حذف نیروهای کاردان در دولت اظهار نگرانی‌کردند و از من خواستند که برای حل مشکلات دخالت‌ کنم.

آقای [علی] یونسی، رئیس سازمان قضایی [نیروهای مسلح] آمد. از تضعیف جایگاه رهبری بعد از انتخابات و مسائل شهرداری و اعمال قوه قضاییه و گروه حزب‌الله و تحرکات جدید در حوزه‌ها علیه رهبری ابراز نگرانی شدید کرد و از من خواست برای اصلاح این وضع، دخالت کنم؛ گفتم راه‌حل، جذب نیروهای میانه است.

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، ۲۱ آبان، ۱۳۹۹ ۷:۲۸ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *