روایت برنده جایزه صلح نوبل از برخورد جالب ظریف با او در کنفرانس امنیتی مونیخ

خبرگزاری فارس نوشت: خانم «توکل کرمان» برنده یمنی جایزه صلح نوبل که در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور داشت و سخنرانی کرد، در صفحه فیس‌بوک خود از نوع برخورد محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران با خود، گفت.

او نوشت: «هنگام سخن گفتن از دخالت‌های مخرب خارجی در یمن، به شدت به ایران و نقش مخربش در منطقه نیز حمله کردم و [هنگامی که در صندلی خود نشستم] محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که در صندلی کناری من نشسته بود رو به من کرد و گفت: ما به تو افتخار می‌کنیم».

توکل کرمان افزود: «این‌ را نقل کردم تا فرق بزرگ میان نوع تفکر ایرانی‌ها و رفتارشان با برخی اعراب در عربستان سعودی و امارات را متوجه شوید».

کرمان بعد از این جملات، برای اینکه مانع حملات لفظی احتمالی بعدی به خود شود ادامه داد «با این حال، ایران باید ایفای نقش مخرب در منطقه را متوقف کند».

«توکل کرمان» در حالی این جملات را نوشته است که او ابتدا و در زمان سرنگونی عبدالله صالح و قیام مردم در سال 2011 از حامیان سیاسی عربستان سعودی بود اما پس از جنگ سعودی-اماراتی و دیدن کشتار مردم، به منتقد آنان تبدیل شد. به همین دلیل در سال‌های گذشته در شبکه‌های فضای مجازی یکی از هدف‌های کاربران حامی ریاض و ابوظبی بوده است.

توکل کرمان جزء نسل دومی‌های حزب اخوانی «الاصلاح» یمن محسوب می‌شود و بارها خواستار گفت‌و‌گو با جنبش انصارالله و خروج نیروهای سعودی از این کشور شده است.

«توکل کرمان» دختر وزیر دادگستری سابق یمن، «عبدالسلام خالد کرمان» و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۱۱ است. او هم اکنون در ترکیه به سر می‌برد.

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، 1 اسفند، 1397 7:13 ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× three = 30