روایت جابری انصاری از دیدار با آیت الله سیستانی؛ ایشان اجازه دست بوسی نداد

حسین جابری انصاری که به همراه رئیس قوه قضاییه به عراق رفته، در صفحه اینستاگرام خود دیدار با آیت الله العظمی سیستانی را روایت کرده است:

حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی سیستانی، زاده سیزدهم مرداد هزار و سیصد و نه در مشهد مقدس، مقیم عراق و نجف اشرف از بیست سالگی، از مراجع عظام تقلید شیعیان جهان، علیرغم عدم مداخله مستقیم در امور سیاسی، در شکل گیری و تاسیس عراق پسا صدام نقشی اساسی و موثر از خود به جا گذاشته است.
از آیت الله سیستانی بسیار شنیده و خوانده‌ام، اما امروز این توفیق را داشتم که برای نخستین بار در معیت جناب آقای آملی لاریجانی و مقامات عالی قوه قضائیه، حضرت ایشان را از نزدیک زیارت کنم. بیست دقیقه‌ای در محضرشان بودیم و سپس همه افراد هیات همراه از جلسه خارج شدیم و دیدار بصورت خصوصی و دوجانبه ادامه یافت.

در جلسه عمومی نکات مختلفی از سوی حضرت آیت الله مطرح شد که چند نکته از آن را برای فایده عمومی بصورت نقل به مضمون و اختصار می‌آورم

– امور ایران را دنبال می‌کنم اما نه از طریق افراد، بلکه از طریق کتابها و مطبوعات و رسانه‌ها. مقیدم غالب کتابهایی را که می‌رسد مطالعه کنم.

– برای احیاء آثار (مدارس و کتابخانه و …) علمای بزرگ و گذشته نجف اهمیت قائلم و برایم مسائل جانبی و اختلافی در این زمینه مهم نیست، همین که عالم بزرگی باشد اهتمام دارم آثارشان احیاء شود و بنام خودشان نه من، باقی بماند.

– علم هم فقط علم دینی نیست همه علومی که در خدمت به مردم موثر است باید مورد اهتمام باشد.

– هر چه پاکتر و بنا بر خدمت بیشتر به مردم داشته باشید خیر دنیا و آخرت بیشتر در آن نهفته است، به ویژه در جمهوری اسلامی که دشمنان زیادی دارد.

خداوند را بر توفیق این دیدار سپاسگزارم. وسعت نظر آیت الله، آرامش و نگاه نافذ و شعاع معنوی شخصیت حضرتشان در همین دیدار کوتاه محسوس و ملموس بود.
نکته حاشیه‌ای اما محتوائی دیدار هم اینکه آیت الله به یکی دو نفر از دوستان عضو هیات که به احترام سادات و شخصیت ایشان اصرار داشتند، دستشان را ببوسند اجازه ندادند.
امکان تصویربرداری از ایشان فراهم نبود، اما به گمانم تصویر منتشره به همراه این پست به وضعیت امروز حضرتشان نزدیک است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تاریخ درج مطلب: جمعه، 14 آبان، 1395 12:14 ب.ظ

دسته بندی: خاطرات مذهبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

two + 7 =