روایت شنیدنی برنده جایزه ۱۱۰ میلیون تومانی خندوانه از امید در اوج ناامیدی

بینندگانی که در مسابقه بخون و ببر شرکت کرده بودند  و منتظر جایزه بزرگ این مسابقه کتابخوانی بودند، بعد از چند مرحله قرعه کشی فهمیدند خانمی برنده قرعه كشي ١١٠ ميليون توماني، مسابقه كتابخواني “بخون و ببر” شده است. نكته جالب زماني بود كه رامبد جوان مجري برنامه خندوانه با اين برنده خوش شانس تماس گرفت تا خبر خوش برنده شدن جایزه ۱۱۰میلیون تومانی را به سارا نوري بدهد. اين برنده خوش شانس زماني از برنده شدنش مطلع شد كه در بزرگترین صحن حرم مطهر امام رضا (ع) نشسته بود. او به همين دليل میگوید «در اوج نااميدي جايزه اش را از دستان امام رضا (ع) گرفته است». خبرگزاری فرهنگ رضوی به همين بهانه گفت و گويي با سارا نوري هموطن بابلسری مان که برنده جايزه ١١٠ ميليوني “خندوانه” شده، داشت که در ادامه می آید:

زماني كه رامبد جوان با شما تماس گرفت تا خبر برنده شدنتان را بدهد، شما در حرم امام رضا (ع) بوديد. حالتان را در آن شرايط توصيف كنيد.
زماني كه از برنامه خندوانه با من تماس گرفتند در صحن امام خميني (ره) نشسته بودم و به صحبت هاي دكتر رفيعي گوش ميكردم. جالب اينكه صحبت ها درباره نااميدي بود و دكتر رفيعي با بيان داستان هاي واقعي و با تاكيد بر آيات و احاديث تاكيد داشتند كه مسلمان نبايد نااميد شود.

و شما هم در اين لحظات جزو گروه افراد نااميد بوديد؟!
دقيقا همين طور بود. من در اوج نااميدي بودم. حتي زماني كه مادرم به من پيشنهاد داد تا به مشهد برويم به او گفتم من سالهاست كه حاجت نگرفته ام مي دانم كه من انقدر بدم كه حتي امام رضا (ع) هم به من نگاه نميكند. اما آقا به من نشان داد كه به همه زائرانش توجه ويژه دارد و كسي را دست خالي از حرمش بيرون نميفرستد.

همه نااميدي هاي شما مربوط مسائل مالي بود؟
بله من يك ٣٤ ساله هستم كه با وجود داشتن تحصيلات و مدرك فوق ليسانس هنوز موفق نشده ام كاري پيدا كنم و درآمدي داشته باشم. از طرف ديگر برادرم هم ٣٢ ساله است و او هم كاري ندارد و از طرفي قصد ازدواج هم دارد. همه اينها باعث شده بود شرمنده مادرم باشم كه با وجود اينكه فرهنگي بازنشسته است همچنان كار مي كند تا ما مشكلي نداشته باشيم. با اين حال امام رضا (ع) من را از نااميدي خارج كرد.

لحظه اولي كه وارد حرم شديد از به واسطه امام رضا (ع) از خدا چه خواسته ای داشتید ؟
به دليل مشكلات اقتصادي كه داشتم بيشتر درخواستم اقتصادي بود. البته از آنجايي كه مشكل خودم را مرتبط با مشكلات اقتصادي كشور مي دانم و مي دانستم جوانان زيادي مشابه من درگير مشكلات اقتصادي هستند براي همه جوان ها دعا كردم و از آقا خواستم مشكلات جوان ها را حل كند.

مسابقه بخون و ببر

قبل از برنده شدنتان نذري هم براي برنده شدن كرديد؟
نذر به خصوصي نه اما قطعا از جايزه ام صرف امور خيريه و به خصوص حرم مطهر رضوي ميكنم.

تصميم گرفته ايد با پول جايزه تان چه كاري انجام دهيد؟
قطعا بخش زيادي از جايزه ام را براي برادرم هزينه ميكنم. دوست دارم براي او مغازه اي در شهرمان بابلسر باز كنم تا بتواند درآمدي داشته باشد و ازدواج كند.

تقارن اطلاع یافتن از خبر برنده شدن شما در مسابقه کتابخوانی آن هم با جایزه ۱۱۰ میلیون تومانی در زمانی که در حرم امام رضا (ع) بودید چه یادگاری برایتان گذاشت؟
فقط ميتوانم بگويم ما در كشورمان نعمت و سرمايه بزرگي مثل امام رضا (ع) داريم كه هيچ كدام از مهمان هايش را به حال خودش نميگذارد. امام رضا (ع) به من اميد دوباره به زندگي بخشيد و كاري كرد كه هيچ وقت در زندگي ام از كرامات الهي غافل نشوم.

منبع: خبرگزاری فرهنگ رضوی

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۱۹ مهر، ۱۳۹۵ ۱:۰۱ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات اجتماعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 85