روزگاری که از وضعیت زندگی وزرا درد مردم را می شد فهمید!

علیرضا بهشتی، فرزند شهید بهشتی در گفتگو با روزنامه اعتماد به خاطره ای از دکتر فرشاد مومنی درباره دولت میرحسین موسوی اشاره می کند و می گوید:

حكایت امروز ما مانند حكایت آن بچه پولداری است كه پدرش فوت كرده و جیبش خالی شده اما همچنان اصرار بر ولخرجی دارد. اجازه دهید خاطره‌ای از دكتر مومنی در زمان دولت میرحسین موسوی درباره لمس درد مردم بازگو كنم. ایشان می‌گفت در آن زمان عده‌ای از اعضای كابینه صاحب خانه نبوده و مستاجر بودند. در عین حال، رفت و آمدشان به دلیل شرایط خاص و انتظارات اجتماعی بسیار
بالا بود.
این سبب شده بود تا مخارج زندگی‌شان افزایش یابد. در آن زمان حقوق مسوولان خیلی بالا نبود و شرایط مانند امروز كه اصل حقوق دربرابر مزایا ناچیز است نبود. روزی چندتن از وزرا پیش آقای مومنی می‌روند و از ایشان می‌خواهند تا به مهندس موسوی بگوید كه در مضیقه مالی هستند. آقای مومنی نیز با وجود میل باطنی این موضوع را به مهندس موسوی انتقال می‌دهد. مهندس موسوی در پاسخ می‌گوید قصد ندارد شرایط را برای وزرا بهبود ببخشد چون مسوولان در آن زمان تقریبا در سطح مردم زندگی می‌كردند و این روشی بود كه با آن نخست‌وزیر نبض جامعه را روز به روز داشته باشد.

تاریخ درج مطلب: شنبه، ۲۱ مهر، ۱۳۹۷ ۸:۴۸ ب.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 14