سید موسی صدر؛ 7 روایت خصوصی

هفت روایت خصوصی مجموعه گفت‌و‌گویی است با نزدیکان امام موسی صدر که حبیبیه جعفریان آن را روایت کرده است.
این کتاب شامل نه بخش است: مقدمه، روایت بعد: ملیحه (کوچک‌ترین فرزند امام)، روایت۱: پری خانم (همسر امام)، روایت ۲: صدری (صدرالدین صدر، فرزند ارشد امام)، روایت ۳: حورا (دختر ارشد امام)، روایت ۴: علی صدر (برادر امام)، روایت ۵: خواهر‌ها (طاهره، فاطمه، ربابه و زهرا صدر)، روایت ۶: خواهر هشتم (فاطمه صدرعاملی، خواهرزاده امام)، روایت ۷:‌ام غیاث (دوست خانوادگی)
در مقدمۀ کتاب بخش‌هایی از گفت‌وگوی نویسنده با آیت‌الله موسوی اردبیلی آمده است. این کتاب به طور مشترک توسط موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و انتشارات سپیده باوران منتشر شده است.

جعفریان در بخشی از این کتاب می نویسد:
«خانواده صدر عجیبند. آنها آدم را دچار این سوءتفاهم می کنند که نوع بشر، فرشته است یا بوده است یا می تواند باشد. من آقای سید موسی صدر را که دارم زندگینامه اش را می نویسم، هیچ وقت ندیده ام و دارم همه زورم را می زنم که خلاف آن چیزی که از بیشتر راوی ها شنیده ام، آدم عادی درون او را از لابه لای صحبت هایی که از زیر زبان کس و کارش بیرون کشیده ام، به صحنه بیاورم اما شک دارم در نهایت چیزی دست من یا خواننده ام را بگیرد. اولی که کار را شروع کردم فکر می کردم فقط با خود سوژه این کلنجار را دارم- کلنجاری که مای بدبین مقیم عصر مدرن با خیلی خوب بودن هر چیزی داریم- ولی با هر کدام از صدرها که صحبت کردم بساط همین بود. رفتار آنها آن تکه واقع بین ذهن آدم را- که همان تکه بدبینش است- به چالش می کشد و درباره حجم نفوذ «شر» در جهان پیرامونش به شک می اندازد. البته منظور من از خانواده صدر همان معنی دقیق کلمه است: همسرش و بچه هایش؛ کسانی که من برای نوشتن این زندگینامه با آنها ساعت ها حرف زدم و بنا به ضرورت و بعدتر بنا به ضرورت و محبت -هر دو- با آنها همنشینی کردم…»

مشخصات کتاب:
مؤلف: حبیبه جعفریان
با همکاری انتشارات سپیده باوران
چاپ اول: بهار ۱۳۹۳
چاپ دوم: پاییز ۱۳۹۳
بها: ۷۰۰۰۰ ریال
تعداد صفحه: ۱۷۶
تیراژ چاپ دوم: ۱۱۰۰ نسخه

تاریخ درج مطلب: شنبه، 21 آذر، 1394 4:52 ب.ظ

8 دیدگاه برای «سید موسی صدر؛ 7 روایت خصوصی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

five + 2 =