شهادتی شبیه شهادت مادر

حمید داودآبادی نوشت: “داود عابديی” از نيروهايی باصفای گردان‌ “ميثم”‌ لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود كه‌ زمستان‌ سال‌ 1363 در عمليات‌ بدر، در شرق ‌رود دجله‌ به‌ شهادت‌ رسيد.
داود، عضو سپاه‌ و مداح‌ اهل‌بيت‌ (ع‌) مثل‌ همه‌ی بچه‌های گردان‌‌، علاقه‌ی شديدی به‌ ذكر مصيبت‌ بی بی دو عالم‌ حضرت‌ زهرا (س‌) داشت‌. امكان‌ نداشت‌ مجلس ‌بگيرد، ولی از حضرت‌ زهرا (س‌) نگويد. از آنهايی بود كه‌ اول‌ خودش‌ می سوخت‌، بعد ديگران‌ را می سوزاند.

“غلامحسین‌ رزّاقی‌” از نيروهای گردان‌ “حبيب‌ بن‌مظاهر” لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود. خيلی شجاع‌ و نترس‌. در ادای تكليف و انجام‌ وظيفه‌، حرف‌ نداشت‌. با اين‌كه‌ در عمليات كربلای پنج‌ در شلمچه،‌ تركش‌ها بدنش‌ را چاک‌چاک كرده‌ بودند، از بيمارستان ‌خارج‌ شد و راه‌ جبهه‌ را در پيش‌ گرفت‌. غلام‌ درحالی كه‌ از شدت‌ جراحت‌، يك‌ پايش‌ را نمی توانست‌ بر زمين‌ بگذارد و مجبور بود دستش‌ را روی شانه‌ی يكی از دوستانش‌ قرار دهد و لی لی كنان ‌راه‌ برود يا به‌قولی بپرد، در خاكريز دوجداره‌ی ‌شلمچه‌، بهار سال‌ 1366 در عمليات‌ كربلای هشت‌، خودش‌ و دوتن‌ از دوستانش‌ كه‌ با او همراه‌ بودند، به‌ شهادت‌ رسيدند.

پاييز سال‌ 1364 بود؛ دو، سه‌ ماه‌ قبل‌ از عمليات‌ والفجر هشت‌ در پادگان‌ دوكوهه‌، در گردان‌ شهادت‌ بوديم‌ كه‌ غلام‌ رزاق‌ تعريف‌ كرد:
“داود عابدی، خيلی دوست‌ داشت‌ مثل‌ حضرت‌ زهرا (س‌) شهيد بشه؛ هميشه‌ اين‌ را می گفت‌. صبح‌ روز عمليات‌ بدر، در مسيری كه‌ دوشكاهای دشمن‌ بدجوری شليک می كردند، داود را ديدم‌ كه‌ چهارزانو روي‌ زمين‌ نشسته‌‌. كلاه‌ مشکی ای روی سر، موهای كوتاهش‌ را پوشانده‌ بود و ريش‌ انبوه‌ و مشكی اش‌ همچنان‌ زيبا می نمود. چفیه‌ی سفيدی به‌دور كمر بسته‌ بود. جلو كه‌ رفتم،‌ ديدم‌ گلوله‌ای از پهلوی چپ‌ او وارد و از پهلوی راستش‌ خارج‌ شده‌، خون ‌داشت‌ بيرون‌ می زد، اما داود خون‌سرد نشسته‌ بود. انگشتان‌ دست‌هايش‌ را درهم پيچيده‌ بود و فشار می داد. خيلی به‌خودش‌ فشار می آورد. در همان‌ حال‌ نشسته‌، باصدايی گرفته‌ و سخت، زمزمه‌ای به‌ گوشم‌ رسيد. داود بود كه‌ می خواند:
ذكر دل‌ بُوَد يا علی مدد
بی حدّ و عدد يا علی مدد
اين‌ را كه‌ به‌پايان‌ رساند، آرام‌ باصورت‌ بر زمين‌ افتاد و به‌شهادت‌ رسيد. همان‌گونه‌ كه‌ خودش‌ دوست‌ داشت، باعشق‌ به‌ حضرت‌ زهرا (س‌) و حضرت ‌علی (ع‌).

منبع: کانال تلگرام حمید داودآبادی

تاریخ درج مطلب: سه شنبه، 1 اسفند، 1396 1:53 ق.ظ

دسته بندی: خاطرات شهدا و دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *