Notice: Undefined variable: cat_style in /home/khatere/domains/khaterenegari.com/public_html/main/wp-content/plugins/super-posts-search-filter-lite/super-posts-search-filter-lite.php on line 23
عکس یادگاری چمران با فرماندهان اسرائیلی - خاطره نگاری

عکس یادگاری چمران با فرماندهان اسرائیلی

آخرین روز خرداد، یادآور مردی است که هم چهره علمی داشت و هم چهره جهادی. شهید مصطفی چمران.
به گزارش خاطره نگاری به مناسبت ایام شهادت یار دیرین امام موسی صدر، موسه فرهنگی امام موسی صدر خاطره شنیدنی نصرالله اسدالهی، از همرزمان دکتر مصطفی چمران در لبنان را منتشر کرده است که در ادامه میخوانیم:
کوهی را در نظر بگيريد که پایينش تقريباً زمينی صاف بود. ما بالای این کوه بوديم و تانك‌های اسراییلی‌ها هم آن پایين آمده بودند. فرمانده ‌تانك‌ها بیرون تانک بود و با دوربين كه نگاه می‌كرديم، می‌ديديم که در حال دستور دادن به اطرافیانش است.
چمران عينكش را زد، سوار موتور شد و دوربين عكاسی‌اش را هم برداشت و به طرف اسراییلی‌ها رفت. چون زبان فرانسه را هم خوب بلد بود شروع به مصاحبه با اسراییلی‌ها کرد؛ از تانك‌ها، از فرمانده‌اش و از مواضعشان عكس گرفت.
ما در بالا بودیم و ‌وقتی می‌ديدم كه چمران کنار تانك‌ها با فرمانده صحبت می‌كند، قلب من می‌خواست از سينه‌ام بيرون بياید. اگه می‌شناختندش كه دیگر چمران به دست ما نمی‌آمد.‌ چون اسراییلی ها برای سر چمران جایزه گذاشته بودند. خيلی خطرناك بود. با فرمانده گروهان تانك اسراییلی مصاحبه می‌كرد حتی عكس می‌گرفت از آن‌ها.
كاملاً از نزديك شناسايی كرد و برگشت. بعداً هم آمد و دستور حركت‌هايی داد كه منجر شد با چند تا شليك برنامه، تانك‌ها فرار كردند و در منطقه نماندند. درواقع، آنقدر آدم شجاعی بود.

تاریخ درج مطلب: سه شنبه، 3 تیر، 1399 12:52 ب.ظ

دسته بندی: خاطرات شهدا و دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *