ماجرای استخری که هاشمی رفسنجانی در آن فوت شد!

بعد از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در “استخر” حرف و حدیثهای زیادی درباره قدمت و ویژگی های آن مکان بیان شد. تا جایی که معروف به “استخر فرح” شد و آنرا متعلق به خانواده پهلوی دانستند. حالا با بالا گرفتن دوباره بحثها در این باره غلامعلی رجایی، مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار عکس بالا در کانال تلگرامی اش پرده از ماجرای ساخت این استخر برداشته و مینویسد:
این روزها بادسته گل به آب دادن اصولگراها با آن نوشته کنایه دار ابلغ از هر تصریح! درباره محل مرگ آیت الله هاشمی دوباره این بحث نقل هر مجلس و محفل شده است و جالب اینکه به نوعی در دعای عرفه تهران هم با همان رویکرد که سرانجام روحانی همان سرانجام هاشمی است، بدان پرداخته شدا!!
نکته ای که برای اولین بار من برای رسوایی دروغگویان مدعی اصولگرایی امروز با انتشار این عکس افشا می کنم اینکه اساسا این استخر کوچک در گوشه ای از کاخ سعدآباد که هاشمی هفته ای دو بار به آن مراجعه داشته اساسا در زمان طاغوت وجود خارجی نداشته چه برسد به اینکه استخر اختصاصی فرح باشد!
اما ماجرای این محوطه تبدیل به استخر شده هم شنیدنی است که من از قول دکتر غلامرضا جوادی که اجراکننده این طرح بوده نقل می کنم ایشان در همان روزهای درگذشت هاشمی به من می گفت آقای هاشمی از استخری که در ریاست جمهوری درست کرده بود استفاده می کرد بعد از اینکه احمدی نژاد رییس جمهور شد عملا دسترسی آقای هاشمی به آنجا مشکل شد و ما این محوطه کوچک را برای ایشان در سعدآباد آماده کردیم.
عماد نوه آقای هاشمی هم می گفت مردم از پشت این محوطه استخر شده! رد می شدند و نمی دانستند حاج آقا پشت این دیوار مشغول شناست. عماد می گفت اگر کسی از پشت دیوار سنگی پرت می کرد به سقف این محوطه می افتاد!
امروز در مصاحبه با خبرنگار روزنامه آرمان ضمن این توضیحات گفتم اینقدر جاعلان این خبر دروغ کوتاه عقلند که با ساخت این خبر دروغ و پخش آن فکر می کنند استخر فرح از استخر شاه جدابوده!! و لابد فرح اینقدر زورش به شاه نمی رسیده که بتواند در استخر او شنا کند ولذا در گوشه ای از کاخ سعدآباد دستور داده برایش استخر اختصاصی بسازند!! و بناچار در این منقطه نسبتا پرت از کاخ و نشیمنش با شاه شنا می کرده است!
خدایا به هرکس عقل ندادی چه دادی!!

تاریخ درج مطلب: سه شنبه، 6 شهریور، 1397 1:36 ق.ظ

دسته بندی: خاطرات مشاهیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *