هاشمی رفسنجانی چه کسانی را برای کاندیدای پوششی مطرح کرد؟

آنچه می خوانید بخشی از گفتگوی تفصیلی محمد هاشمی با سایت انتخاب است که به نظر آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره کاندیدای پوششی برای حسن روحانی اشاره میکند:

این سوال را از این باب می پرسم که می گویند در همین جلساتی که این اواخر تشکیل می شد، آقای هاشمی دنبال نامزد پوششی بودند. گویا با آقایان خاتمی، روحانی و عارف هم صحبت کرده بودند. تقریبا همه اصل مسئله را تائید می کنند. ممکن است اصل ماجرا را در این مورد توضیح دهید؟

ایشان در یک جلسه ای از 5 نفر نام بردند که این افراد به عنوان نامزد در عرصه انتخابات حضور داشته باشند. یکی از این 5 نفر، من بودم. آقای ناطق نوری، دکتر عارف، آقای جهانگیری، آقای دکتر ظریف و من. البته کاندیدای پوششی به این معنا بود که یک نفر بلکه بیشتر از یک نفر در صحنه حضور داشته باشد و اگر حوادثی اتفاق افتاد این جریان اصلاحات و اعتدال بدون نامزد نباشد. حالا اینکه یک، دو یا سه نفر در صحنه در کنار هم باشند، خیلی تاکید نداشتند بلکه می گفتند که بیشتر از یک نفر و 5 اسم را هم اعلام می کردند.

آیا با آنها هم این موضوع مطرح شده بود که کاندیدا شوند؟

محمد هاشمی: من دقیقا اطلاع ندارم. فکر می کنم با برخی صحبت شده بود. تنها می دانم که این 5 نفر را نام بردند. البته مطالبی هم در یک جلسه با آقای روحانی مطرح شده که ایشان هم پذیرفته اند هرچند که آقای روحانی بعدا اظهار کردند که آیت الله مطرح کرده اند ولی ظاهرا ایشان جواب قطعی نداده اند! از این حرفها این روزها منتشر شده است ولی در اصل موضوع و تعدادی که ایشان نام برده بودند، تردیدی نیست.

آقای روحانی در نهایت موافق بوده اند یا خیر؟

محمد هاشمی: دو نقل قول در این زمینه شنیده ایم؛ قول اول این است که ایشان با اصل مساله موافق و نسبت به افرادی هم که نام برده بودند، موافق بودند اما قول دوم که بعد از ارتحال حاج آقا طی هفته های اخیر شنیدیم این بود که ایشان گفتند حاج آقا مطرح کرده بودند ولی ظاهرا از جانب ایشان قطعی نشده بود.

منبع: انتخاب

تاریخ درج مطلب: جمعه، 1 اردیبهشت، 1396 1:13 ب.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *