یک خاطره باورنکردنی: پنج روز از حقوقی را که دادند در خدمت سپاه نبودم!

سعید زاغری، دوست و همرزم شهید «سعید امیری مقدم»، شهید راوی مرکز اسناد و تحقیقات جنگ سپاه، نقل می کند: بعد از عمليات والفجر ٨، تهران بوديم. یک روز با سيد سعيد اميرى مقدم، به پايگاه مقداد سپاه پاسداران در ميدان جمهورى اسلامى كه معمولا كارهاى اعزام به جبهه مان را آنجا انجام می‌داديم، رفتيم.


من براى انجام كارى به يكى از واحدها رفتم و سعید هم به واحد كارگزينى رفت. من زودتر كارم انجام شد و وقتى پیش سعید رفتم گفت بايد به امور مالى برود. فكر كردم هنوز تسويه حساب نكرده و قصد دارد حقوقش را بگيرد. (به نيروهاى بسيج، بابت حضور در منطقه، ماهيانه ٢٤٠٠ تومان يعنى روزى ٨٠ تومان پرداخت می‌شد. البته اكثرا اين مبلغ را در همان منطقه و روزهايى كه به شهر می‌رفتند، براى امور شخصى و خريد مايحتاج خود، هزينه می‌كردند.)


در امور مالى، «سعيد» مبلغ ٤٠٠ تومان، پرداخت كرد و رسيد را دريافت کرد. ازش پرسيدم «جريان چيه؟» گفت: «بعد از عمليات، پايان حضورم در گردان رو به مسئول كارگزينى اعلام كردم و گفتم ديگه بنا ندارم در منطقه و گردان بمونم ولى به دليلى پنج روز در پادگان دوكوهه موندم و ديرتر نامه تسويه‌حساب گرفتم. در نتيجه، حقوقى كه به من دادند، پنج روزش رو در خدمت گردان و سپاه نبودم، حقوق اون پنج روز رو به حساب سپاه برگردوندم.»

منبع: به نقل از کتاب آماده انتشار نشر مرز و بوم، با عنوان «به شرط بهشت»

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، 4 تیر، 1399 1:34 ب.ظ

دسته بندی: خاطرات شهدا و دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ seventy eight = eighty