شکایت به هاشمی از توسعه طلبی وزارت اطلاعات/ گلایه همسر هاشمی از اظهارات محمد یزدی چه بود؟

خاطره روز 31 فروردین سال 1368

به دفتر فرماندهی کل قوا رفتم. آقای كيانی آمد. اقدامات خود در خصوص تنظيم صنايع [پدافند] ش. م. ر [شیمیایی، میکروبی، رادیواکتیو] را گفت و برای ادامه كار مشورت كرد. و گزارش تهيه مواد اوليه صنايع را داد. آقای مبلّغ آمد از روی نقشه، طرح وصل دو رودخانه ميمه و دويرج در ايلام و در شمال خوزستان را داد. بناست به صورت يك مانع مهم آبی در مرز، از دهلران تا هور مهار شود و برای عمران اراضی مجاور مورد استفاده قرار گيرد؛ طرح مهم عمرانی ـ نظامی است.
معاونان ستاد كل و وزرای سپاه و دفاع و فرماندهان نيروهای سه گانه ارتش و سپاه آمدند. درباره خريدهای نظامی احتمالی از شوروی مذاكره شد و موارد مورد نظر انتخاب گرديد. تا ساعت چهار بعدازظهر استراحت کردم و سپس كارهای نظامی را انجام دادم.
تيمسار [مصطفی] ترابی [فرمانده حفاظت اطلاعات ارتش] آمد. گزارش اقدامات ساحفاجا [= سازمان حفاظت و اطلاعات ارتش] در شناسایی عوامل منحرف و جاسوس ارتش را داد و درباره توسعه طلبی وزارت اطلاعات در اختيارات شكايت كرد.
آقايان نيلی و توكلی آمدند. گزارش كار صنايع الكترونيك نظامی شيراز را دادند و استمداد نمودند. آقای [علی] فلاحيان [معاون وزیر اطلاعات] آمد. درباره صنايع تانك و هواپيما و تعميرات گزارش داد. نزديك غروب به خانه آمدم. عفت به جلسه فاتحه مرحوم دكتر اسدی لاری رفته بود. شب آمد. او از اظهارات آقای [محمد] يزدی راجع به آيت‌الله منتظری گله داشت.

منبع: کارنامه و خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی سال 1368، نشر معارف انقلاب

تاریخ درج مطلب: یکشنبه، 2 اردیبهشت، 1397 6:56 ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 86