ماجرای سفر همسر دکتر فاطمی به ایران به دعوت مشایی

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در یادداشتی تلگرامی نوشت: همزمان با خبر دستگیری آقای مشایی امروز یکی از خبرگزاریها از وجود رابطه میان خانم پریوش سطوتی با ایشان خبر داده است.
به حسب وظیفه و جهت روشنگری برای افکار عمومی مطالب زیر را به اطلاع می رساند:
با استقرار اینجانب بعنوان سفیر ج.ا.ایران در لندن، در موقعیتی به مناسبت لزوم تقدیم هدیه ای که برای ایشان از سوی وزارت امور خارجه جهت بزرگداشت مقام دکتر فاطمی وزیر خارجه دولت ملی ایران به سفارت ارسال شده بود، از ایشان به سفارت دعوت بعمل آمد. ایشان با علاقمندی آمدند و از آن هدیه ارزشمند نیز بسیار شادمان شدند. ایشان در این مراسم که با حضور همه همکاران سفارت همراه بود به تلاش حدود هفتاد ساله خود جهت حفظ اعتبار نام دکتر فاطمی و مرارتهایی که در حدود هشتاد و پنجسال عمر خود متحمل شدند اشاراتی داشتند. در ذیل سخنان خود، به سفری هم که در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و به دعوت آقای مشایی به تهران داشت نیز اشاراتی نمود و از مشکلات غیر قابل پیش بینی خود در این سفر نیز مطالبی نقل نمود. اتفاقا از ناراحتی های بسیار ایشان از آثار این سفر، یکی نشر اخبار غیرواقعی در آنزمان نسبت به تلاش او برای آزادساختن اموال و املاک توقیف شده او بود که کاملا غیرواقعیی بود، چون اصلا وی اموال و املاکی نداشت و ندارد و دیگری تقدیم دفترچه ارزشمند خاطرات مرحوم دکتر فاطمی به آقای احمدی نژاد بود که با از گذشت زمان هیچگاه دیگر نتوانست از آن خبری بگیرد که در دست چه کسی قرار دارد و از این بابت بسیار ناراحت بود و میگفت کاش این دعوت را قبول نمیکردم و به این سفر نمی رفتم.
اینجانب مایلم از این فرصت استفاده نموده و با شناخت مختصری که از خانم سطوتی همسر مرحوم دکتر فاطمی پیدا کرده ام، آزردگی خود را نسبت به خبر منتشر شده اعلام نمایم. ایشان به اعتبار درگذشت نابهنگام فرزند خود و تنها بازمانده مرحوم دکتر فاطمی در خلوت خود زندگی زاهدانه ای داشته و هنوز با حقوق کارمندی دکتر فاطمی زندگی می کند و دست نیاز به سوی هیچکس هم دراز نکرده است.
استدعا دارم به احترام ایشان و به احترام مرحوم دکتر فاطمی این خبر حذف شود.

تاریخ درج مطلب: شنبه، ۲۶ اسفند، ۱۳۹۶ ۹:۱۳ ب.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *