روایت هاشمی رفسنجانی از اختلاف نظر رهبری با خاتمی در مساله سانسورِ برنامه های هنری / درخواست آیت الله صافی از خاتمی برای عدم ورود بانوان به کابینه

خاطرات روزانه مرحوم هاشمی رفسنجانی تا سال 75 منتشر شده است. مدتی است خاطرات مهم سال 76 را پایگاه انتخاب نزدیک به خانواده آیت الله هاشمی منتشر میکند. در روزنوشت 29 خرداد سال ۱۳۷۶ می خوانیم:

آقایان صادق خرازى، [نماینده ویژه رئیس‌جمهور و رییس ستاد برگزاری اجلاس سران] و مظاهرى آمدند. گزارش كارهاى مقدماتى [اجلاس سران سازمان] كنفرانس اسلامى را دادند و براى تسهیل و تسریع امور، اختیارات و امكانات خواستند؛ موافقت كردم. امام جمعه و استاندار چهار محال و بختیاری آمدند. براى مصلى و امور عمرانى كمك گرفتند و اصرار بر سفرم به استان براى طرح‌هاى عمرانى داشتند.
آقاى محمود هاشمى [شاهرودی]، عضو شوراى نگهبان آمد. گزارش تأسیس مركز تحقیقات فقهى و انتشارات فقهى را داد و كمك خواست. با توجه به نتایج انتخابات اخیر، از من خواست، شخصاً براى امور فرهنگى و اقناع جوانان اقدام كنم.
آقاى [سیدمحمد] خاتمى، [رییس‏‌جمهور منتخب] آمد. گزارش سفر به قم و نیز مذاكره با رهبرى را داد. در مسأله سانسور برنامه‌هاى هنری، نظر رهبرى با فكر او تفاوت دارد. آقاى [لطف‏ الله] صافى [گلپایگانی]، در قم از او خواسته كه خانم‌ها را وارد كابینه نكند. از برخورد با آقاى [غلامحسین] كرباسچى، [شهردار تهران]، اظهار نگرانى كرد.

تاریخ درج مطلب: پنجشنبه، 5 تیر، 1399 12:46 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *