اطلاعیه شرکت ماهان درباره خاطره یک خلبان از حاج قاسم

شرکت هواپیمایی ماهان در پی انتشار خاطره ای از خلبان امیر اسداللهی (اینجا بخوانید) توضیحاتی بدین شرح صادر کرد:

به نام خدا
در پی انتشار خبری در فضای مجازی که به تازگی دست مایه رسانه های خبری بیگانه شده است تا بدین وسیله هواپیمایی ماهان و خدمات این شرکت را مورد حمله و تاخت و تاز قراردهند؛ شرکت هواپیمایی ماهان ضمن تکذیب آن و به جهت تنویر افکار عمومی توجه مخاطبان محترم را به موارد ذیل جلب می نماید:
١_شرکت هواپیمایی ماهان شرکتی خصوصی است و هیچ سهمی از درآمد عمومی یا منابع دولتی و غیره ندارد و از این رو تمام سعی و توانش براین استوار است که با سخت کوشی، علاوه بر تامین معیشت حدود ١٠ هزار نفر پرسنل شاغل مستقیم و غیر مستقیم خود، سایر هزینه های سنگین صنعت گران قیمت هوایی را نیز تهیه و تامین نماید؛ از این رو نه تنها کلیه پروتکل ها و قوانین صنعت هوایی داخلی مطابق تأیید سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت می کند، بلکه تحت عالی ترین استانداردهای ICAO و IATA و IOSA عمل می نماید. این شرکت هواپیمایی از معدود شرکت های داخلی است که می تواند بسیاری از خدمات حمل و نقل هوایی را در بهترین شکل ممکن انجام دهد و از این رو همواره مورد جدی ترین تهدیدهاو تحریم های ظالمانه دشمنان داخلی و خارجی کشورمان قرار گرفته است.
اقبال همیشگی ملت شریف ایران به این شرکت هواپیمایی گواه همه خدمات صادقانه ی این شرکت در طول حدود سه دهه فعالیت آن می باشد.
٢_ این شرکت از سال ٢٠١١ میلادی، یعنی از ٩ سال قبل، تحت شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها قرارگرفته است و تمام حرکات و رفتارهای آن تحت نظر سرویس های امنیتی دشمنان ایران عزیز قراردارد. بدیهی است در این جنگ رو در رو اگر می توانستند کوچکترین بهانه ای برای ضربه زدن و زمین گیر نمودن این شرکت هواپیمایی به دست آورند هرگز این فرصت را از دست نمی دادند و بهترین بهره را از آن می بردند.
تا امروز حتی یک مورد تخلف بر علیه هواپیمایی ماهان در هیچ نقطه ای از جهان ثبت و اعلام نشده است بلکه با کلی گویی و انتساب اتهامات واهی سعی بر تحریم و تخریب نموده اند.
٣ -اکنون که پرسنل خدوم، مؤمن و میهن دوست شرکت هواپیمایی ماهان راه های جدیدی را برای کم اثرنمودن فشار تحریم ها و حتی در برخی موارد خنثی نمودن آن کشف کرده اند و دشمنان از این امر به ستوه آمده اند و غرور شان جریحه دار شده است، پی از ناکارآمدی تحریم ها در زمین گیر کردن این شرکت، وارد فاز جدیدی شده اند که آن وضع تحریم های جدید و تخریب اعتماد عمومی است تاباایجاد جوسازی رسانه ای و تبلیغات منفی به خیال خود بتوانند این شرکت را در رسیدن به اهداف بلندخود متوقف نماید.
۴ _امروز که سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرین خود رسیده است، بعید نیست که عده ای بخواهند با جعل حکایت و طرح داستان های خیالی برای خود شهرتی دست و پاکنند و آن شهید عزیز را مدیون جانفشانی خود قلمداد کنند؛ غافل از این که دروغ نمی تواند برای کسی عزت آفرین باشد زیرا رسوایی برملاشدنش نه تنها عزت را از بین می برد بلکه مختصر آبروی گذشته را نیز به باد خواهد داد. این قرائت خوش بینانه از نقل چنین حکایتهای کذبی است؛ وا اسفا اگر درهم راستایی و هم داستانی با دشمنان کشور و به منظور مستند سازی تخلف شرکت هواپیمایی ماهان باشد تا برای تحریم های جدید مورد بهره برداری قرارگیرد یا ماهان را شرکتی نظامی معرفی نماید و اعتماد عمومی را خدشه دار کند.
۵ _سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از ارکان مستحکم نظامی ایران همراه ارتش سرافراز جمهوری اسلامی و سایر قوای مسلح و نیروهای امنیتی و نظامی، رسالت پاسداری و صیانت از ایران عزیز اسلامی را عهده دار است. بنابر آنچه در سالهای گذشته در عملکرد این نیروهای نظامی و در عمق استراتژیک دشمن مشاهده شده است، به قدر کافی از توان عملیاتی و لجستیکی مناسب برخوردار بوده است تا آنجا که طومار داعش را در عراق و سوریه پیچیده، در خلیج فارس مقتدرانه حضور داشته، آسمان ایران را برای سیستم هوایی امریکا ناامن و پرخطر کرده و موجب سرافکندگی ارتش امریکا در پایگاه های نظامی خودش شده و به زانو درآورده است. چنین نیروهای پرتوان و قدرتمندی با چنین اهداف بلند و متعالی هیچگاه نیازمند کمک یک شرکت هواپیمایی خصوصی برای رسیدن به اهداف خود نیستند. بدیهی است طرح اینگونه مسائل ناشی از عدم شناخت کافی قدرت نظامی جمهوری اسلامی و در راستای کوچک شمردن اقدامات بزرگ نیروهای نظامی و امنیتی برای حفظ و گسترش امنیت در منطقه به حساب می آید.
۶ -هواپیمایی ماهان همانگونه که در عمل اثبات نموده است، به عنوان عضوی کوچک، همه ی توان و پتانسیل خود را برای جانفشانی در مسیراهداف بلند جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد بست و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.
٧ -شرکت ماهان اعلام آمادگی می نماید چنانچه هر یک از رسانه های معاند، سند یا مدرکی دال برادعای مطرح شده در مورد این پرواز اعم از تاریخ پرواز، شماره پرواز یا هر ادعای دیگری دارند با ذکر جزئیات آن بیان نمایند تا مورد بررسی قرار دهد. خاطر نشان می سازد به طور معمول در چنین پروازی حدود دوازده نفر پرسنل پروازی اعم از مهمانداران،مهندس پرواز، کمک خلبان حضور دارند و با توجه به عدم گزارش چنین موردی یا حتی مواردی مشابه، بدون تردید نقل چنین داستانی وهم آلود زائیده ی ذهنی خلاق و داستان پرداز است و نمی تواند به هیچ روی دستاویزی برای دشمنی های آتی معاندان گردد.
٨ -شرکت هواپیمایی ماهان مجدداً ضمن تکذیب ادعای مطرح شده و پیگیری موضوع از طریق محاکم قضائی و با تاکید بر رسالت ذاتی خود مبنی بر ارائه خدمات ایمن مسافرت هوایی و رعایت دقیق قوانین و مقررات کشوری و بین المللی، خود را متعهد به انجام رسالت خویش در شایسته ترین شکل خود می داند و در طی سالیان گذشته نیز این مهم را در عمل به اثبات ر سانده است. بدیهی است در صورت تکرار و نشر و بسط این خبر از سوی رسانه های مختلف، حق پیگیری قضایی آن برای این شرکت هواپیمایی محفوظ است.

والعاقبه للمتقین
روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان
٣٠ خرداد ١٣٩٩

تاریخ درج مطلب: یکشنبه، ۱ تیر، ۱۳۹۹ ۷:۴۵ ق.ظ

دسته بندی: نقد و بررسی خاطرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *