ایمپلنت دندان

سخت ترین مرحله ایمپلنت

ایمپلنت دندان به طور کلی مراحل مختلفی دارد و اگر نسبت به انجام آن استرس دارید و می خواهید درباره سخت ترین مرحله ایمپلنت و مدت زمان هر مرحله بیشتر بدانید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

درمان ایمپلنت دندان که در بین داندانپزشکان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و نام خود را به عنوان برترین درمان برای پر کردن و جایگزینی دندان های از دست رفته شناخته می شود. درمان ایمپلنت دندان یکی از درمان های پیچیده و کمی طولانی مدت است و برای پیوند کافی ایمپلنت با استخوان فک به مدتی در حدود 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارد.

سخترین مرحله ی ایمپلنت دندان کدام است؟

سخترین مرحله در فرایند ایمپلنت دندان را می توان مرحله ی کاشت پایه های ایمپلنت یا همان فیکسچر های ایمپلنت نام برد زیرا در این جلسه جراحی نیاز برش لثه، کاشت ایمپلنت در استخوان فک و همینطور به بخیه زدن لثه نیاز است. از این رو می توان مرحله ی کاشت فیکسچر ایمپلنت دندان در استخوان فک را سخترین مرحله ایمپلنت دندان معرفی کرد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مشاوره و مراجعه به پزشک متخصص ایمپلنت

اولین مرحله ی انجام درمان ایمپلنت دندان مشاوره و ایجاد طرح درمان است در این مرحله با مراجعه به پزشک متخصص جهت مشاوره و ایجاد یک طرح درمان توسط پزشک متخصص ایمپلنت شروع پروسه ایمپلنت دندان خواهد بود

پیوند استخوان و کشیدن دندان

در این مرحله بعد از ایجاد طرح درمان توسط پزشک متخصص ایمپلنت حالا اقدام به کشیدن دندان یا ریشه ی دندان هایی که قصد انجام ایمپلنت دندان آن ها را دارید می نمایید و در صورت تشخیص پزشک متخصص در صورت نیاز اقدام به استفاده از پیوند استخوان برای قسمت هایی از استخوان فک که دچار تحلیل استخوان شده است می شود

قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک بیمار

مرحله ی سوم در کاشت ایمپلنت دندان که مهترین مرحله ی انجام ایمپلنت دندان نیز است، کاشت فیکسچر یا پایه ایمپلنت در استخوان فک می باشد. در این مرحله پایه ایمپلنت دندان یا همان فیکسچر ایمپلنت در طی یک جلسه جراحی توسط متخصص ایمپلنت دندان در استخوان فک بیمار کاشته می شود تا با استخوان فک بیمار پیوند بخورد و جایگزین ریشه ی دندان از دست رفته بشود. بعد از انجام این مرحله چند ماه طول می کشد تا فیکسچر کامل به استخوان فک جوش بخورد و در جای خود مستحکم بشود.

بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت 1402

قرار دادن هیلینگ کپ بر روی ایمپلنت

بعد از اتمام پروسه ی جوش خوردن فیکسچر به استخوان فک نوبت به مرحله ی بعدی یعنی بستن هیلینگ کپ یا روکش موقت ایمپلنت می رسد در این مرحله از کاشت ایمپلنت دندان هیلینگ کپ یا رروکش موقت توسط متخصص بر روی فیکسچر بسته می شود تا بافت لثه به خوبی ترمیم شده و بهبود یابد. هیلینگ کپ یک قطعه است که لثه را فرم می دهد.

قرار دادن اباتمنت بر روی ایمپلنت

اباتمنت ایمپلنت دندان قطعه ای برای حمایت و اتصال روکش ایمپلنت دندان می باشد اباتمنت ایمپلنت بر روی فیکسچر ایمپلنت بسته می شود تا بافت لثه در اطراف آن شکل بگیرد.

قرار دادن تاج دائمی برروی ایمپلنت دندان

در این مرحله از کاشت ایمپلنت که اخرین مرحله آن نیز است روکش ایمپلنت دندان یا همان تاج دائمی دندان بر روی پایه ی ایمپلنت دندان بسته می شود، تاج دندان بخش ظاهری ایمپلنت دندان و مهترین قسمت در زیبایی ایمپلنت دندان زیرا افراد فقط تاج دندان را مشاهد می نمایند و باقی قسمت ها برای آنها قابل مشاهده نمی باشد.

هر مرحله ایمپلنت چقدر طول می کشد

پیوند استخوان و کشیدن دندان

کشیدن دندان های شما معمولا در یک جلسه انجام می شود و به پایان می رسد اما اگر از پیوند استخوان استفاده شود نیاز است که یک مدت 2 الی 4 ماهه نیاز است.

قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک بیمار

کاشت ایمپلنت دندان در استخوان فک در یک جلسه ی حدودا 10 الی 100 دقیقه ای صورت می گیرد که میزان آن به تعداد دندانهایی که قصد کاشت آن ها را دارید بستگی دارد و بعد از این کار به یک زمان 2الی 5 ماهه جهت بهبود و پیوند فیکسچر ها با استخوان فک مورد نیاز است

قرار دادن هیلینگ کپ بر روی ایمپلنت

این قسمت از کاشت ایمپلنت دندان در یک جلسه به انجام می رسد و به 10 الی 14 روز جهت بهبود بافت های لثه زمان نیاز دارد.

قرار دادن اباتمنت بر روی ایمپلنت

در طی یک جلسه به انجام می رسد و اباتمنت ها بر روی پایه های ایمپلنت بسته می شوند.

قرار دادن تاج دائمی بر روی ایمپلنت دندان

اخرین قسمت از کاشت ایمپلنت دندان نیازمند یک جلسه جهت قالب گیری و یک جلسه جهت بعد از ساخته شدن روکش ها جهت بستن روکش های ایمپلنت می باشد و 1 تا 4 هفته جهت ساخته شدن روکش ها زمان نیاز دارد زمان نیاز دارد.

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۲ مرداد، ۱۴۰۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ

دسته بندی: تبلیغات در خاطره نگاریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *