حال امام خمینی هنگام دریافت خبر شهادت استاد مطهری

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی می گوید:
اواخر شب بود. کسی آمد به من گفت: دم در با شما کار دارند. من از اتاق بیرون آمدم. آقای اشراقی بودند که به من گفتند: می دانی قصه چیست؟ آقای مطهری را به شهادت رسانده اند. گفتم اولین کاری که می کنیم رادیوی امام را از پیش ایشان برمی داریم. رفتم رادیو را از پیش آقا برداشتم.
ایشان صبح که بلند شده بودند، دیده بودند رادیو نیست. فهمیده بودند که رادیویشان را کسی برداشته. به خواهر من گفته بودند که چه خبر است؟ خواهر ما هم به گونه ای که با آقا رو به رو شده بود که اصلاً جذب آقا شده بود و خبر را یکمرتبه داده و گفته بود: مثل اینکه آقای مطهری را شهید کرده اند.
من رفتم دیدم آقا ایستاده اند و محاسنشان را با حالتی خاص و غمناک در دست گرفته اند. تا من در را باز کردم، بی اختیار سه بار گفتند: آقای مطهری را کشتند؟! آقای مطهری را کشتند؟!
در این همه قضایایی که نظیر بمب گذاری ها و شهادت های دوستان امام و پیرمردهایی که با امام از قبل سابقه داشتند، اتفاق افتاد، من ندیدم امام مانند شهادت آقای مطهری ناراحت شده باشند. حتی در مورد انفجار حزب هم این طور نبود. امام تا ساعتی در خودشان بودند و بعد رفتند آن پیام را برای شهادت ایشان نوشتند.
منبع: مصلح بیدار، ج2، ص294 (با تلخیص)

تاریخ درج مطلب: شنبه، ۱۲ اردیبهشت، ۱۳۹۴ ۶:۰۵ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات شهدا و دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *