خرید نهال از نهالستان تخصصی پالیز؛ نگین سبز خاورمیانه

سبزترین و پربارترین باغ‌ها حاصل سالیان سال تلاش باغداران و نگهداری اصولی از آن‌ها است. به نقل از پالیز نهال باغدارانی که پیش از خرید نهال اقدام به تحقیق و بررسی درباره مشخصات نهال نموده اند؛ تا 90 درصد باغ‌های بهتر و پربارتری دارند. خرید نهال و احداث باغ مانند خرید دلار؛ سکه و… یک روش عالی برای سرمایه گذاری است. با این تفاوت که اگر نهال به درستی انتخاب شود؛ سوددهی آن قطعی؛ 100 درصدی و حداکثری خواهد بود.

روش انتخاب بهترین نهال ایران چیست؟

  • نیاز سنجی: همه نهال‌های مثمر و غیر مثمر با توجه به سلیقه و نیاز باغداران و همچنین مطابقت آنها با شرایط فعلی موجود در باغ، برای کاشت در باغ انتخاب میشوند. خوشبختانه تنوع این ارقام به قدری بالاست؛ که میتواند پاسخگوی هر نوع نیاز و سلیقه ای باشد.
  • سازگاری: کشورمان ایران یک کشور 4 فصل با اقلیم آب وهوایی متنوع است. از آنجایی که شرایط آب وهوایی و اقلیمی مهم ترین فاکتور سازگاری نهال است. شما باید از آب وهوا؛ بارندگی؛ رطوبت و خشکی و ارتفاع از سطح دریای باغ خود آگاه شده و با مقایسه آن با شرایط سازگاری نهال؛ نهال‌هایی که میتوانند در باغ شما رشد کنند را انتخاب کنید.
  • تحقیق و بررسی: در این مرحله از خرید نهال، نوبت تحقیق و بررسی و آگاهی از مشخصات و قیمت نهال است. وبسایت پالیز نهال به آدرس ir یکی از وبسایت‌های معتبر در کشور با اطلاعات به روز و دقیق برای خرید نهال محسوب میشود. همچنین شما میتوانید سایر وبسایت‌ها از جمله ویکی پدیا؛ wiki how، ویکی کشاورز را نیز بررسی کنید.

در هر آب وهوایی چه درختانی را باید بکاریم؟

  • ارقام سازگار با مناطق سردسیری:

با افزایش ارتفاع از سطح دریا؛ هوا رفته رفته سرد شده و فشار هوا کاهش میابد. این مناطق معمولا بارش برف و باران سنگین را تجربه میکنند. از این رو بهتر است از ارقام مقاوم در برابر سرما و دیرگل در باغ استفاده کنید.

نهال گردو نهال بادام نهال پالونیا نهال انار گوجه سبز نهال انجیر
نهال به نهال انگور نهال آلبالو نهال صنوبر نهال زرشک نهال زیتون
نهال فندق گل محمدی نهال آلو نهال سیب نهال گلابی نهال شلیل
نهال زردآلو نهال پسته نهال هلو نهال گیلاس نهال توت نهال خرمالو

ارقام نهال معرفی شده بیشترین سازگاری را با سرما و یخبندان از خود نشان داده و برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب اند.

  • ارقام سازگار با مناطق گرمسیری:

در مناطق گرمسیری ارقام نهالی کاشته میشوند که مقاومت عالی در برابر گرما و خشکی از خود نشان میدهند. در هنگام خرید نهال در مناطق گرمسیری میتوانید نهال‌های زودگل و متوسط گل را انتخاب کنید. که با پایان فصل زمستان به سرعت از خواب زمستانه بیدار شده و محصول دهی خود را آغاز نمایند. مناطق گرمسیری اغلب به شهرهایی کویری و مرکزی کشور با ارتفاع از سطح دریای نسبتا پایین تر اطلاق میشود.

نهال گردو نهال بادام نهال پالونیا نهال انار گوجه سبز نهال انجیر
نهال بادام نهال انگور نهال آلو نهال پسته نهال زرشک نهال زیتون
نهال فندق نهال زردآلو نهال هلو نهال توت نهال گلابی نهال شلیل

با مطالعه اطلاعات هر محصول از نحوه سازگاری و آب وهوای مناسب برای آن آگاه شده؛ سپس اقدام به خرید نهال برای کاشت در مناطق گرمسیری نمایید.

  • ارقام سازگار با مناطق معتدل و مرطوب:

مناطقی با آب وهوای معتدل و مرطوب بهشتی برای احداث باغ در انواع و ارقام مختلف هستند. شما میتوانید بیش از 80 درصد از تنوع ارقام تولید شده در پالیز نهال را در مناطق معتدل و مرطوب بکارید.

نهال گردو نهال توت نهال پالونیا نهال انار گوجه سبز نهال انجیر
نهال به نهال انگور نهال آلبالو نهال بادام نهال خرمالو نهال زیتون
نهال فندق نهال زردآلو نهال آلو نهال سیب نهال گلابی نهال گیلاس

برخی از درختان این ارقام برای کاشت در مناطق معتدل و مرطوب مناسب اند.

نهالستان پالیز؛ نگین سبز خاورمیانه!

نهالستان بزرگ پالیز بیش از نیم قرن است که فعالیت رسمی و گسترده خود را در کشور آغاز نموده است. این مرکز دارای مجوزهای قانونی از سوی جهاد کشاورزی بوده و به عنوان بزرگترین نهالستان تخصصی در خاورمیانه شناخته میشود. کشورهای حوزه خلیج فارس، افغانستان؛ آذربایجان؛ عراق و ارمنستان بزرگترین خریداران نهال از نهالستان پالیز نهال به حساب میایند. نهال‌های تولید شده در نهالستان پالیز به صورت اصلاح شده و پیوندی با قیمت رقابتی برای کاشت در کلیه شهرهای کشور با هر اقلیم آب وهوایی مناسب اند. این مرکز به همراه کلیه نهال‌های شناسنامه دار گارانتی 2 ساله؛ ضمانت واقعی بازگشت کالا، کارت سلامت؛ کارت قرنطینه؛ گواهی از آفات ارسال میکند. بنابراین با خیال راحت میتوانید اقدام به کاشت نهال در باغ خود نمایید.

برای خرید اینترنتی نهال و یا کسب اطلاع از مشخصات و قیمت نهال به صفحه محصول در وبسایت پالیزنهال مراجعه نمایید.

برای تماس مستقیم با کارشناسان ما از طریق شماره‌های تماس زیر اقدام فرمایید:

09144501007 / 09144501008

تاریخ درج مطلب: شنبه، ۳ تیر، ۱۴۰۲ ۱۱:۰۸ ق.ظ

دسته بندی: تبلیغات در خاطره نگاری


برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *