روایتی منتشر نشده از دیدار رهبر انقلاب با خانواده شهدا در مشهد!

94امین شماره هفته نامه خط حزب الله، وابسته به دفتر مقام معظم رهبری، روایتی منتشر نشده از دیدار رهبر انقلاب با خانواده شهدای مشهد منتشر کرد. این نشریه نوشت: اواخر تیرماه امسال بود که رهبر انقلاب به مشهد مقدس سفر کردند و خبر غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا(ع)با حضور ایشان در رسانه‌های کشور منتشر شد، اما این سفر، بخش‌های دیگری هم داشت.
از جمله آنکه رهبر انقلاب، در همان ایام اقامت در مشهد، به رسم همیشه، به منزل خانواده شهدا رفته و ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا و صبر و ایثار خانواده های آنان، در صحبت های کوتاهی به نکات ارزشمندی اشاره کردند. نشریه خط حزب الله برای اولین بار، روایتی از این دیدارها را منتشر کرد:

در مقابل سیاست به فراموشی سپردن شهدا ایستادگی کنید

رهبر انقلاب در دیدار با خانواده‌ی شــهیدان ســیدمهدی و سیدهادی مشتاقیان، از وجود سیاستی برای به فراموشی سپردن شهادت، شهید و خانوادهی شــهید خبر دادند و تأکید کردند: «بایــد در مقابل چنین سیاستی ایستاد و خانواده های شهدا را عزیز کرد.»

بنده طرفدار والیبالم

یکی از حواشی این دیدارها هم در منزل خانواده شهیدان یوسف و ابوالفضل احســانی‌فکر روی داد. وقتی رهبر معظم انقلاب از فعالیتهای برادر شهید سؤال کرد، او گفت در کنار درس خواندن، والیبال هم بازی میکنــد، رهبر انقلاب نیز گفتند: «والیبال خیلی خوب است، والیبال از آن ورزشهای خیلی خوب است. بنده طرفدار والیبالم.»

برای شهدایتان گریه کنید تا دلتان آرام بگیرد

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای در دیدار با خانواده‌ی شهید محمد برازنده، در پاســخ به مادر شــهید که گفت: «من هیچوقت برای شــهادت فرزندم گریه نمیکنم، بلکه بــرای فرزندان سیدالشــهداء گریه میکنم»، گفتند: «گریــه کردن برای شــهید هیچ اشــکالی ندارد، گریه هم بکنید تا دلتان آرام بگیرد، منتها ناشکری نکنید.»

همه کشور مدیون خانواده شهدا هستند

ایشان همچنین با حضور در منزل خانواده شهیدان یوسف و حسین رحیمی، تأکید کردند: «همه کشور و همه ملت در درجه‌ی اول مدیون شهدا، و بعد هم مدیون خانواده‌های شهدا هستند. قدر پدران و مادران شهدا را باید دانست.»

شهدای مدافع حرم، چهره درخشان اسلام را نشان می‌دهند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با خانواده‌ی شهید مدافع حرم محمد اســدی خطاب به خانواده‌ی شــهدای مدافع دارند یک چهره حرم گفتند: «این جوانهای شــما واقعا درخشانی را از اسلام نشان می‌دهند.»

آزادسازی حلب همه محاسبات آمریکا و سعودی را در منطقه به هم زد

حضــرت آیــت‌الله خامنه‌ای بــا حضــور در منزل خانواده‌ی شهید مدافع حرم جواد جهانی، به موضوع آزادســازی حلب اشــاره کردند و گفتند: «قضیه حلب اینقدر مهم بود که همه محاسبات آمریکا، سعودی و غیره را در سوریه و در منطقه 180 درجه به هم زد و از بین برد و باعث شــد خون شهدا هدر نرود.»
ایشــان افزودند: «این اتفاق به‌قدری عظمت دارد که نمی‌شــود با تعبیرات انســانی آن را بیان کرد… یک روز در کشــور خودمان جنگ بود، تهران بمباران می‌شــد، دزفول بمباران می‌شد، اهواز بمباران می‌شد، مردم با پوست و گوشت خودشان جنگ را حس می‌کردند، خب یک عدهای می‌رفتند -البته همان روز هم همــه نمی‌رفتند، یک عدهای می‌رفتند، اما یک عدهای هم می‌رفتند- خانواده‌ها صبر می‌کردنــد یک عده‌ای جوان‌هــا می‌رفتند به شهادت می‌رسیدند، خب خیلی هم خوب بود، خیلی هم باارزش بود، شهدا هم خیلی مقام عالی دارند، اما امروز یک جنگی، یکجایی وجود دارد که مردم آن را با پوست و گوشت خودشــان حس نمی‌کنند اما درعین‌حال میروند، ببینید این خیلی مهم اســت. حس نمیکنند جنگ را اما میروند، چرا؟ برای خاطر اینکه می‌فهمند که قضیه چیست. این عمق فهم و این تحلیل درســت قضایا، خیلی چیز مهمی است، این معجزه‌ی انقلاب اســت.
این جوانهــا را، امثال این خانم را، امثال شــما پدر و مادرها را، این انقلاب این جور تربیت کــرده و پیش برده اســت. انقلاب اینجوری، شکست‌خوردنی نیست وقتی‌که انقلاب اینجور تأثیر می‌گــذارد. امروز به نظــر من تعداد کســانی که حاضرند برای خدا در راه‌های خطرناک قدم بگذارند از آن روزی کــه در ایران در جبهه های خودمان جنگ بود اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.»

هدفتان را شهادت قرار ندهید!

رهبر معظم انقلاب در باب ســخن یکــی از حضار که گفــت: «هدف همه بچه‌های مجموعه فرهنگی ما شهادت اســت» گفتند: «هدفتان شهادت نباشد. هدفتان انجام تکلیف فوری و فوتی باشد. گاهی‌اوقات هست که اینجور تکلیفی به شهادت منتهی می شود، گاهی هم به شهادت منتهی نمیشود. البته آرزوی شهادت خوب است، اما هدف کار را شهادت قرار ندهید. هدف کار را کار قرار بدهید، کاری که باید انسان انجام بدهد و به آن اهداف نتایج کار برسد.»

همنشینی با خانواده شهدا خستگی مرا برطرف می‌کند

ایشــان از افتخار همنشــینی با خانواده‌ی شــهدا نیز گفتنــد و افزودند: «از هم‌صحبتی با خانواده های شهدا نه‌ تنها احساس خستگی نم‌یکنم بلکه باعث می‌شود خستگی از امور دیگر هم برطرف شود.»

جوان ها واقعا هر کدامشان یک گنج هستند

ایشان با اشاره به اینکه خوشبختانه یک عده قابل‌توجه عظیمی از جوانان مؤمن و فداکار در کشور وجود دارند که حاضرند جانشان را در راه ارزشها و اصول انقلابی هرکدامشان یک گنج‌اند، اگر خود این جوانها و بدهند گفتند: «این جوانها واقعا آنهایی که با اینها سروکار دارند بفهمند، هرکدام یک گنجند که می‌توانند برای آینده‌ی کشور مورد استفاده قرار بگیرند، به شرطی که استعدادهایشان درست به کار گرفته شود.»

تاریخ درج مطلب: پنجشنبه، ۱۹ مرداد، ۱۳۹۶ ۶:۳۱ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات شهدا و دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *