روایت سید حسن خمینی از روزنامه خوانی امام

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی امام خمینی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود به ذکر خاطره ای از روزنامه خوانی امام خمینی و توجه بنیانگذار انقلاب اسلامی به این موضوع پرداخته است:
سال هاى دهه شصت چند روزنامه منتشر مى شد که برخى از آنها صبح ها و برخى عصر ها منتشر مى شدند. البته سال ها بعد همه روزنامه ها به انتشار صبحگاهى روى آوردند. عصرها امام بعد از آنکه از خواب بعد از ظهر بر مى‌خواستند روزنامه هاى عصر را مطالعه مى کردند.
گاهى مى شد که آوردن آنها با تأخیر همراه مى شد در این مواقع من یا کسى دیگر مى رفتیم و از دفتر آن را مى آوردیم. نکته جالب توجه آن بود که معمولا امام اولین روزنامه اى را که نگاه مى کردند روزنامه اطلاعات بود و آن هم به صفحه آخر آن مراجعه مى کردند که ساعات شرعى را درج کرده بود.
همیشه یک ساعت جیبى هم در جیب جلیقه خود داشتند که حتى یک ثانیه عقب و جلو نبود و آن را به دقت تمام تنظیم مى‌کردند. زمان مطالعه روزنامه ها در روزهاى مختلف فرق مى کرد و برخى اوقات _که خیلى هم اتفاق نمى افتاد _ در حال قدم زدن واقع مى شد.
عکس زیر یکى از این مواقع را ثبت کرده است. از پوشش امام مى توان حدس زد که عکس مربوط به پاییز یا اوایل زمستان است. امام در ماه‌هاى گرم با قبا قدم نمى زدند.

امام خمینی

منبع: صفحه شخصی اینستاگرام حجت الاسلام سید حسن خمینی

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، ۲۶ خرداد، ۱۳۹۵ ۹:۲۵ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *