سردار قاسم سلیمانی حامل نامه رهبر انقلاب به حزب الله در جنگ 33 روزه بود!

روزنامه السفیر لبنان در شماره امروز خود بخش‌هایی از کتاب حزب‌الله و دولت لبنان نوشته حسن فضل‌الله از نمایندگان پارلمان وابسته به حزب‌الله را منتشر کرد که در آن، متن پیام ارسال شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دبیرکل حزب‌الله لبنان آمده است.
سردار قاسم سلیمانی این پیام شفاهی و فوری را حدود روز دهم جنگ به مقامات حزب‌الله منتقل کرد، در این نامه آمده است: از خداوند متعال می‌خواهم که شما را حفظ و موفق بدارد و دست شما را بگیرد و ان‌شاءالله شما را پیروز گرداند. بر خداوند متعال توکل کنید و ان‌شاءالله در دنیا هم پیروزی و هم رضایت ذات مقدس الهی را خواهید چشید. من همیشه شما را به پیروزی دعوت می‌کنم.

این پیام می‌افزاید: سلام مرا به تک تک برادران برسانید. این جنگ سخت خواهد بود، اما بر خدا توکل کنید و پایداری نمایید. ما به پیروزی مقاومت یقین کامل و حتی بیش از یقین داریم. مقاومت پیروز شده و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل می‌شود. از اطلاعات موجود (در طول جنگ) چنین بر می‌آید که دشمن خود را آماده کرده بود که در آغاز پاییز حمله‌ای را بر ضد شما انجام دهد، اسرائیلی‌ها با توافق آمریکا بدون دلیل یا با به دست آوردن یک بهانه با استفاده از عنصر غافلگیری می‌خواستند این جنگ را آغاز کنند.
ایشان در این پیام تأکید کردند: اسرائیل تصمیم به حمله به مقاومت در لبنان داشت و خود را برای آن آماده کرده بود. اسرائیل می‌خواست شما را غافلگیر کند. برنامه آنها این بود که نیروی هوایی اسرائیل در طول چند ساعت به هدف‌های متعددی در لبنان حمله هوایی کند و بعد از آن عملیات زمینی را آغاز کرده و بخشی از جنوب لبنان را اشغال کند و در شهرهای مختلف به شما حمله کرده و روند از بین بردن حزب‌الله را کامل نماید.
این جنگ به‌دنبال آن نبود که در مرزها متوقف شود، بلکه به‌دنبال تغییر منطقه بود، اما اتفاقی که در جریان عملیات اسارت نظامیان اسرائیلی از سوی حزب‌الله افتاد، دانسته یا ندانسته طرح اسرائیل در تکیه بر عنصر غافلگیری را از بین برد و پروژه جنگی که در اوایل پاییز برای لبنان آماده شده بود را ناکام گذاشت. این شما بودید که زمان را (به اسرائیل و آمریکا) تحمیل ‌کردید و به‌ این ‌ترتیب آنها اقدامی را که برای آن زمان بندی کرده بودند الآن انجام دادند. این موضوع عنصر غافلگیری را از دست دشمن گرفت، این یکی از الطاف خفیه خداوند متعال در مورد شما بود.
جنگ به‌علت اسارت دو نظامی انجام نشد، بلکه بخشی از یک پروژه آماده شده بود، اما وقتی شما دو نظامی را گرفتید آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها پیش از اینکه از لحاظ نیرو و تجهیزات برای این جنگ آماده باشند، آن را آغاز کردند. آنها خود را در میدان مبارزه دیدند و عنصر غافلگیری را از دست دادند و به ‌این ‌ترتیب خداوند متعال طرحی که بسیار بزرگ‌تر از اوضاع کنونی بود، را از شما و از لبنان و کل منطقه دور کرد.
حزب‌الله تاکنون (زمان ارسال نامه) 10 روز مقاومت کرده است، این در حالی است که دولت‌های عربی در سه روز شکست خوردند، این یک پیروزی خوب است، اما باید تلاش خود را ادامه دهید. اسرائیل می‌خواهد مقاومت را از بین ببرد که البته به‌خواست خداوند هرگز محقق نخواهد شد. دشمن نگران است و مشکلات زیادی دارد، مشکلاتی که کمتر از مشکلات شما نیست، بلکه بزرگ‌تر است. شما در دنیا اسطوره شدید، باید بایستید و به دنیا ثابت کنید که محاسبات آمریکا و اسرائیل اشتباه بود.
جنگ شما جنگ سرنوشت‌ساز است، جنگی که شبیه جنگ خندق است، در آن زمان هم جنگ سخت و مشکل بود و جان‌ها به لب آمده بود. منافقان می‌گفتند: بیایید به خانه‌های‌مان برگردیم، پیروزی الهی که محمد(ص) به ما وعده داده کجاست؟ اما خداوند متعال بعد از پایداری و صبر مؤمنان آنها را پیروز کرد.
به‌نوشته السفیر، امام خامنه‌ای در پایان پیام خود خطاب به سیدحسن نصرالله تأکید کردند: ما با شما هستیم و در همه حال از شما حمایت خواهیم کرد، نگران نباشید، مهم این است که صبر کنید و در برابر این دشمن بایستید. توجه زیادی به مردم داشته باشید، چرا که آنها می‌خواهند مردم را از شما دور کنند. اگر خداوند شما را پیروز گرداند به قدرتی تبدیل خواهید شد که هیچ نیرویی نمی‌تواند در برابر آن بایستد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

تاریخ درج مطلب: سه شنبه، ۲۱ مرداد، ۱۳۹۳ ۴:۲۳ ب.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

One thought on “سردار قاسم سلیمانی حامل نامه رهبر انقلاب به حزب الله در جنگ 33 روزه بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *