ناگفته های سید حسن نصرالله از جنگ سوریه؛ ماجرای دیدار با رهبر انقلاب!

سید حسن نصرالله در دیدار سالانه خود با مبلغان دینی در آستانه ماه محرم با بیان این‌که مقاومت در سوریه پیروز شده و آنچه باقیمانده، نبردهای پراکنده است، گفت: در آغاز حوادث سوریه، به ایران رفتم و با [آیت‌الله] سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دیدار کردم. در آن زمان همه معتقد بودند نظام سوریه طی دو یا سه ماه سقوط خواهد کرد، ما دیدگاه خود را مطرح کردیم و گفتیم اگر در دمشق نجنگیم باید در هرمل، بعلبک، ضاحیه، الغازیه، بقاع غربی و جنوب لبنان بجنگیم.
وی ادامه داد: رهبر جمهوری اسلامی ایران حرف مرا با موافقت تکمیل کرد و گفت که نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان، تهران و … این جبهه چند محور دارد: محور ایران، محور سوریه و محور لبنان. فرمانده محور سوریه بشار اسد است و باید کاری کنیم که پیروز شود و پیروز خواهد شد.
دبیرکل حزب‌الله افزود: با گذشت یک‌‌سال و نیم یا دو سال، عربستان پیامی برای بشار اسد فرستاد و گفت سوریه در کنفرانسی، قطع روابط با حزب‌الله و ایران را اعلام کند تا بحران کشورش تمام شود.
سید حسن نصرالله بیان کرد: ما از همان ابتدا به برادران عراقی خود هشدار دادیم اگر با داعش نجنگند و این گروهک بر دیرالزور مسلط شود، هدف بعدی داعش، عراق خواهد بود. پیش‌بینی ما درست از آب درآمد و این گروهک تروریستی بر ثلث عراق مسلط شد. سوال می‌کنم: اگر ما از جهاد و تکلیف عقب‌کشیده بودیم، چه بر سر لبنان می‌آمد.

منبع: خبرگزاری فارس

تاریخ درج مطلب: چهارشنبه، ۲۲ شهریور، ۱۳۹۶ ۳:۵۶ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *