«وزیر اطلاعات در جلسه هیأت دولت گفته، رهبری آمادگی دارند توبه دانشجویان نشریه موج را بپذیرند و عفوشان کنند»

روزنوشتهای آیت الله هاشمی رفسنجانی، ۵ مهر ۱۳۷۸

[آقای علی عبدالعلی ‌زاده]، وزیر مسکن [و شهرسازی] به منزل آمد. با هم برای افتتاح طرح ۵۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت در دشت‌ناز [فردیس] کرج رفتیم. در مسیر، آقای عبدالعلی‌زاده گزارش سفر به تونس و تمایل دولت تونس برای همکاری با ایران و توفیق آنان در توسعه کشت و صنعت زیتون و جذب توریست را داد. از چند واحد ۴۰ ، ۵۰ و ۶۰ مترمربعی بازدید کردیم و در مراسمی، کلید چند خانه را به خریداران دادم و سئوالاتی کردم. یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نقدی می‌پردازند و بقیه را با اقساط؛ کار خوبی است. طرح آن در دولت سازندگی تهیه شده و اکنون به نتیجه رسیده است. آقای عبدالعلی‌زاده، گزارش داد و من درباره فواید این طرح سخنرانی‌ کردم.

به دفترم رفتم. عصر آقای [علی] عزت بگوویچ، عضو شورای ریاست‌جمهوری بوسنی [و هرزگوین] آمد. از کمک‌های بی‌دریغ ایران در زمان جنگ قدردانی‌ کرد و خواستار حضور در بازسازی شد و درباره وضع آوارگان و نحوه بازسازی توضیح داد. سرانجام تقاضای جلسه خصوصی کرد و درباره حکم اعدام آشوبگران کوی دانشگاه و نیز محاکمه ۱۳ یهودی متهم به جاسوسی، گفت ‌که اینها به ضرر ایران تمام شده و اگر به نحوی جبران شود، رابطه اروپا و ایران تقویت می‌شود.

آقای [محمود] واعظی، [معاون اقتصادی وزارت امورخارجه] آمد. گزارشی از سفر به مسکو و اوکراین و تمایل روسیه برای همکاری در امر گاز با ایران داد و درباره مسایل مرکز تحقیقات استراتژیک [مجمع تشخیص مصلحت نظام] و انتخابات مجلس [ششم] و حزب استقلال [=اعتدال و توسعه] صحبت شد.

در اخبار داخلی، عکس‌ العمل‌ های دو جناح در مورد نشریه موج ادامه دارد. روزنامه‌های چپ، به بیانیه جامعه روحانیت مبارز به خاطر حملات و اهانت‌های بیانیه به آقای خاتمی، حمله کرده‌اند. آقای [حسین] مرعشی، [نماینده کرمان]، به من پیغام داده که خوب است، من به نحوی جبران کنم. در رسانه‌های خارجی هم دامن می‌زنند و حرف‌های دیشب آقای خاتمی در هیأت دولت را تعرض به مخالفان دولت تفسیر می‌کنند.

بازار تهران و بعضی از شهرهای دیگر، امروز به عنوان اعتراض تعطیل بود و اجتماعات و راهپیمایی‌هایی انجام می‌شود. آقای [علی] یونسی، [وزیر اطلاعات] در جلسه هیأت دولت گفته، رهبری آمادگی دارند توبه دانشجویان نشریه موج را بپذیرند و عفوشان کنند. بمباران چچن ادامه دارد و ارتش اندونزی، امروز اداره تیمور شرقی را به نیروهای حافظ صلح واگذار کرد.

تاریخ درج مطلب: سه شنبه، ۵ مهر، ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ

دسته بندی: خاطرات سیاسی

One thought on “«وزیر اطلاعات در جلسه هیأت دولت گفته، رهبری آمادگی دارند توبه دانشجویان نشریه موج را بپذیرند و عفوشان کنند»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *