کوله‌باری از تجربه با 3562 کارشناسی خودرو

رشد عجیب و غریب قیمت ماشین و کاهش عرضه‎ی خودروسازان باعث داغ شدن بیش‌ از پیش بازار خودروهای دست‌دوم شده است؛ تا جایی که بعضی افراد تنها با هدف کسب سود و سرمایه‌گذاری اقدام به خرید خودرو دست‌دوم می‌کنند. اما نکته اصلی اینجاست که آیا همه‌ی خودروهای دست دوم کاملا سالم هستند؟

امروز به سراغ آقای رامین مهدی‌زاده، کارشناس خبره و با تجربه خودرو آمده‌ایم تا تجربیات ایشان در مورد 3562 تجربه کارشناسی خودرو از ایشان بپرسیم.

سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید.

رامین مهدی‌زاده هستم، چند سال است که  کارشناسی خودروهای مختلف در شرکت همراه مکانیک را انجام می دهم.

شما بهتر از من می‌دانید که اخیرا بازار خودروهای دست دوم و کارکرده خیلی پر رونق شده است. به نظر شما چند درصد این خودروها سالم هستند؟

بله کاملا درست است. به دلیل محدودیت در واردات خودروهای وارداتی جدید و همچنین سخت شدت شرایط خرید خودروهای صفر، خریداران بیشتری به دنبال خرید خودروهای دست‌دوم خواهند بود. طبق آماری که من و همکارانم از 7 سال کار در همراه مکانیک به دست آورده ایم، از هر 4 خودرو کیلومترشمار 1 خودرو کم شده است و یا مشاهده کرده‌ایم که بیش از 40% خودروها دارای رنگ‌شدگی هستند. این موارد نشان می دهد که افراد باید در هنگام خرید خودرو دقت کافی داشته باشند و بی‌گدار به آب نزنند.

به نظر شما خریداران چگونه باید از سلامت ماشین اطمینان حاصل کنند؟

پیشنهاد می کنم خودرو توسط یک کارشناس متخصص و باتجربه از نظرموارد مختلف مانند فنی، بدنه و آپشن کارشناسی شود. در صورتی که خودروی مورد نظر قیمت مناسبی داشته باشد، می‌توانید آن را بخرید. البته بهتر است از کمک کارشناس‌هایی استفاده کنید که گزارش مکتوب و با ضمانت به شما ارائه می‌دهند، تا اگر آن کارشناس در بررسی خود اشتباه کرده بود بتوانید از او خسارت خود را دریافت کنید..

تفاوت کارشناسی شخصی با شرکتی در چیست؟

مهم‌ترین مزیت کارشناسی شرکتی نسبت به شخصی این است که قابل اعتماد است و همچنین می توان آن را پیگیری کرد. بعضی از شرکت‌ها مثل همراه مکانیک نیز به خریداران خودرو ضمانت کارشناسی و جبران خسارت می‌دهند تا هرگونه ریسک خرید خودرو دست‌دوم را به صفر نزدیک کنند. اگر از یک کارشناس شخصی استفاده کنید، عملا امکان دریافت خسارت وجود ندارد.

متقاضیان کارشناسی در محل از چه شرکت‌هایی می توانند خدمت دریافت کنند؟

همراه مکانیک برای اولین بار در سال 92 خدمت کارشناسی خودرو در محل را به متقاضیان عرضه کرد و تا امروز توانسته بیش از 150هزار کارشناسی خودرو موفق انجام دهد. شرکت‌های اتکس، کارنامه، کارشناس پایتخت، ایمن ران، کارشناس خودرو و ماشین بانک نیز از دیگر شرکت‌های فعال در بازار کارشناسی هستند.

آیا واقعا تجربه کارشناس خودرو اینقدر اهمیت دارد؟

حقیقت این است که متد‌های کلاهبرداری هر لحظه در حال بروز شدن است و شناسایی بسیاری از موارد کار مشکلی شده است. کارشناسی که 1000 خودرو را بررسی کرده با کارشناسی که فقط 100 خودرو کارشناسی کرده، قدرت تشخیص بسیار متفاوتی دارد. مثلا تعیین کیلومتر واقعی در بعضی ماشین‌ها فقط از روی میزان ساییدگی پدال قابل تشخیص است که نیاز به تجربه بالایی دارد.

کارشناس با تجربه قطعا در مواجه با چنین مواردی راحت‌تر و در زمان کمتر متوجه این مشکلات می‌شود. به همین دلیل در همراه مکانیک هر کارشناس فقط روی چند نوع خودرو در یک کلاس متمرکز می‌شود تا بتواند  کارشناسی دقیق‌تری داشته باشد. اینطور نیست کسی که همیشه پژو 206 کارشناسی کرده برای کارشناسی یک سوناتا اعزام شود.

ممنون از اطلاعات جالب توجهی که در اختیار ما قرار دادید. اگر زمانی توانستم با این قیمت‌های گران ماشین بخرم، چطور می‌توانم از شما خواهش کنم برای کارشناسی بیایید؟

نظر لطف شماست، من به شما قول می‌دهم که هر کدام از همکاران ما برای کارشناسی ماشینتان بیایند کارشان را خوب انجام می‌دهند. تمام همکاران ما با لباس فرم مخصوص شرکت و کارت شناسایی مراجعه می‌کنند و در پایان نیز گزارش کارشناسی کامل را با سربرگ شرکت به شما تقدیم می‌کنند.

برای درخواست کارشناسی می‌توانید به شماره تلفن 02145612000 زنگ بزنید و یا وارد صفحه کارشناسی خودرو همراه مکانیک در سایت شوید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و برای بررسی خودرو مراجعه کنند.

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۲۰ مرداد، ۱۳۹۹ ۷:۳۰ ق.ظ

دسته بندی: تبلیغات در خاطره نگاری


برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *