مذاکره هاشمی و رهبری درباره جلوگیری از اهانت به پرچم آمریکا

هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود که مربوط به تاریخ 15 دی سال 1370 می باشد به نکات مهمی از جمله مذاکره با مقام معظم رهبری درباره جلوگیری از اهانت به پرچم آمریکا اشاره کرده است؛

عفت هنوز تب داشت. صبحانه را براى او و خودم آماده کردم. ساعت هشت و نیم به دفترم رسیدم. ساعت نُه و نیم صبح از سمینار تحول ادارى آمدند. آقاى [سید منصور] رضوى، [دبیرکل سازمان امور اداری و استخدامی کشور] گزارش داد و من صحبت کردم.
آقاى دکتر [حسن] توفیقى، رییس سازمان پزشکى قانونى آمد. گزارش سفر به عراق براى بررسى و تحویل جسد شهید [مجید]تندگویان، [وزیر اسبق نفت] را داد؛ نحوه تشخیص، جالب است. مسلم شده که جسد شهید تندگویان است و به ظن قوى با مرگ طبیعى نمرده و به احتمال قوى با شکنجه شهید شده است.
آقاى [محمد]خاتمى، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمد. مى خواست به خاطر فشارهایى که از ناحیه طرح مساله تهاجم فرهنگى از سوى رهبرى احساس مى‌کند، استعفا بدهد؛ دلداری‌اش دادم و گفتم بماند، کار کند و تحمل نماید.
مهندس [میرحسین]موسوى، [مشاور سیاسی رییس‌جمهور] آمد. گزارش سفر به هند را داد. معتقد است هند خواستار همکارى با ما است و فکر مى کند مى توانیم با هند و پاکستان و بعضى همسایگان دیگر، مجموعه اى را تشکیل دهیم. اجازه خواست در محل کارش، بعضى کارهاى شخصى را در وقت غیر ادارى انجام دهد.
عصر آقاى [محمود]واعظى آمد. گزارش سفر به آذربایجان شوروى سابق را داد. آنها خواستار اسلحه، آموزش نظامى و توسعه همکارى نفتى و گاز هستند؛ پیشنهاد داده اند که گاز به اوکراین هم بدهیم.
هیات دولت جلسه داشت. درباره سهام کارخانه هاى مشمول بند ب، براى فروش تصمیم‌گیرى شد. شب مهمان رهبری بودم. از سفرشان [به شهر قم] راضى هستند. درباره روابط آذربایجان و جلوگیری ازاهانت به پرچم آمریکا که در میدانهاى رژه، آتش‌زده مى شود، گزارش [وزارت] اطلاعات درباره اموال شاه در آمریکا و اقدامات براى شناسایى و استرداد آنها، انتخابات و جامعه روحانیت و مجمع روحانیون مبارز،کیش و چند موضوع دیگر مذاکره کردیم.
به خانه آمدم. حال عفت بهتر بود. اخوان مرعشى تلفن کردند و خواستند که به مسأله بردسیر[= موضوع مخالفت مردم بردسیر با انتقال آب آن شهر به رفسنجان] برسم.

منبع: سایت هاشمی رفسنجانی

تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۱۴ دی، ۱۳۹۴ ۳:۵۵ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *