خاطره ناطق نوری از ماجرای استقبال از امام خمینی

در کتاب خاطرات حجت الاسلام ناطق نوری ماجرای استقبال از امام خمینی و نظر قاطع شهید مطهری مطهری درباره آن، اینگونه روایت شده است:

در نوفل لوشاتو اطرافیان امام برنامه ریزی کرده بودند که اداره مراسم به دست مجاهدین خلق باشد و آن ها تریبون دار باشند و مادر رضایی و پدر ناصر صادق و حنیف نژاد نیز به امام خیرمقدم بگویند و صحبت کنند.
وقتی از این برنامه خبردار شدیم در تلفن‌خانه ی مدرسه رفاه، آقای مطهری و کروبی و انواری و معادیخواه و بنده جمع شدیم. همه عصبانی بودیم که اگر فردا این ها بهشت زهرا بیایند و تریبون دست این ها بیفتد چه می شود؟
آقای کروبی تلفن زد به احمد آقا در پاریس و با احمد آقا با عصبانیت صحبت کرد و نسبت به این کار اعتراض کرد و تلفن را با عصبانیت پرت کرد و قهر کرد. سپس آقای معادیخواه گوشی تلفن را برداشت و با حاج احمدآقا صحبت کرد. ایشان هم عصبانی شد و گوشی را زمین زد. توی این ها تنها کسی که عصبانی نمی شد، بنده بودم. گوشی را برداشتم و یک خرده صحبت کردم که اگر این ها بخواهند با آن سوابق و اعلان مواضع داخل زندانشان، اداره ی امور را بگیرند، دیگر نمی شود جلوی آن ها را گرفت.
 در همین لحظه، آقای مطهری فرمود: «تلفن را به من بده». ایشان تلفن را گرفت و با عصبانیت (علامت عصبانیت مرحوم مطهری حرکت زیاد سر ایشان بود) به حاج احمد آقا گفت: «آقای حاج احمد آقا این که من می گویم ضبط کن و ببر به آقا بده». احمد آقا گویا به ایشان گفته بود ما داریم حرکت می کنیم. امام هم راه افتاده و سوار ماشین شده است.

 مرحوم مطهری گفت: «من نمی دانم، این جمله ای را که من می گویم را به امام بگو». احمد آقا گفت: «چه چیزی؟». شهید مطهری گفت:
 «به امام بگو مطهری می گوید اگر فردا شما بیایید و تریبون بهشت زهرا دست مجاهدین خلق باشد، من دیگر با شما کاری نخواهم داشت.»
 تا این جملات را شهید مطهری گفت، حاج احمد آقا جا خورد و ایشان خطاب به مرحوم مطهری گفت: «آقا هرکاری شما کردید قبول است. فردا تریبون را خود شما اداره کنید».
 بعد از این ماجرا تمام بساط مجاهدین خلق را به هم ریختیم و تریبون را از دست آنان گرفتیم و آقای بادامچیان و معادیخواه جزو گردانندگان تریبون شدند و آقای مرتضایی فر هم قرار شد شعار بدهد.
تاریخ درج مطلب: دوشنبه، ۱ فوریه، ۲۰۱۶ ۱۰:۲۵ ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =