«بیایید پول عمل آرتین رو بدید!»

به گزارش خاطره نگاری، محمدحسین عظیمی از محققان تاریخ شفاهی شیراز، به روایت خاطره ای از حاشیه مصاحبه با دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و رئیس اسبق دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، که مربوط به ماجرای حمله تروریستی شاهچراغ و آرتین سرایداران بود، پرداخت:

وسط مصاحبه گوشی‌اش دوباره زنگ خورد. توی دلم شروع به غرولند کردم:
– اینم شد مصاحبه ما. بعد از دو ماه، یه ساعت بهم وقت داده که نصفش شده جواب دادن به تماس‌ها. مصاحبه با استاندار این بدبختیا رو هم داره.
خودم به خودم دلداری دادم:
– تو برای تجربه‌نگاری دوران مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی رفتی سراغش. حالا وسط مصاحبه‌ها، جنابشان استاندار شده. تقصیر تو چیه؟ باید تحمل کنی. بازم خداروشکر که نشد وزیر. وگرنه مصاحبه‌هات کلا میرفت رو هوا.
توی همین فکرها بودم که با تغییر لحن و تُن صدای دکتر به خود آمدم:
– یعنی آدم این‌قدر نافهم باشه که زنگ بزنه خانواده سرایه‌داران و بگه بیاید پول عمل آرتین رو بدین؟ اون آدمی که زنگ زده یا توی این کشور زندگی نمی‌کنه یا غرض و مرضی داره.
معلوم بود آن‌طرف تلفن رییس بیمارستانی است که آرتین در آن عمل شده:
– یا میخواسته ای بندگان خدا رو اذیت کنه یا خیلی نفهم بوده. فاکتور هزینه‌های بیمارستان رو هم بفرستید دفترم تا خودم پرداخت کنم.

تا حالا و بعد از بیست و دو و سه جلسه از مصاحبه‌ها، هیچ‌وقت دکتر را این‌قدر عصبانی ندیده بودم. خون دویده بود زیر پوست پر چروکش و صورتش از عصبانیت قرمز شده بود. تماسش که تمام شد، گوشی را گوشه‌ای پرت کرد و زیرلب گفت:
– با چه آدمای نفهمی طرفیم.

تاریخ درج مطلب: شنبه، ۵ آذر، ۱۴۰۱ ۹:۵۵ ق.ظ

دسته بندی: خاطرات اجتماعی

One thought on “«بیایید پول عمل آرتین رو بدید!»

 • آذر ۶, ۱۴۰۱ در t ۸:۰۲ ق.ظ
  Permalink

  برای آرتینم
  برای بزرگمرد کوچکم
  برای زندگی باعشق
  برای خدمت
  هر گونه خدمتی که از دستم بر بیاید هستم و نوکر آرتین عزیزم هستم.ایمیلم ارسال میکنم

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *