چهره های سیاسی همگام با مردم در راهپیمایی اربعین

به گزارش خاطره نگاری روزنامه شهروند، چهارشنبه 9 آبان در گزارشی به بررسی حضور چهره های سیاسی شرکت کننده در مراسم پیاده روی اربعین پرداخت و نوشت: اربعین امسال هم با همان شور و هیجان هر‌سال درحال برگزاری است و در این میان چهره‌های سیاسی هم به خیل زائران پیوسته‌اند تا با پای پیاده خود را به کربلا برسانند. بدون تردید اربعین امسال از جنبه‌های مختلف، متفاوت از سال‌های گذشته برگزار می‌شود. تنها عشق امام سوم شیعیان است که مردم را با وجود خطرات و تهدیدات گروه‌های تکفیری مصمم می‌کند تا به سوی کربلا بروند. در این میان اما حضور پرتعداد چهره‌های سیاسی که گام‌به‌گام با مردم به کربلا رفته‌اند، در نوع خود جالب توجه بوده است؛ اسحاق جهانگیری، غلامعلی حدادعادل، سیدمحمود علوی، محمدجواد آذری‌جهرمی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و برخی چهره‌های دیگر ازجمله چهره‌های سیاسی بوده‌اند که راهی کربلا شدند. تصاویر افراد و چهره‌های سیاسی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود و گاهی هم خود این چهره‌ها در صفحات مجازی و شخصی خود آن را منتشر می‌کنند. اما امسال هم قاعده حضور مردم و مسئولان در پیاده‌روی اربعین حسینی با حاشیه‌هایی نیز همراه بود؛ چگونگی دریافت ارز زوار، وضع حمل‌ونقل زائران، تلاش عراقی‌ها برای کاهش هزینه سفر زوار ایرانی‌ و کمک کودکان به زوار ازجمله حاشیه‌هایی بوده که می‌توان به ابعاد آن پرداخت.
چهره‌های سیاسی که به اربعین حسینی رفتند
اسحاق جهانگیری از جمله چهره‌های سیاسی بود که در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی امسال به کربلا سفر کرد. معاون اول رئیس‌جمهوری پس از ورود به نجف اشرف، در میان زائران پیاده کربلا حضور یافت و در بخشی از مسیر نجف به سمت کربلا، با عاشقان سیدالشهدا همراه شد. جهانگیری در حاشیه پیاده‌روی اربعین، از برخی موکب‌ها بازدید کرد و از روند خدمت‌رسانی به زائران بارگاه مقدس امام حسین (ع) مطلع شد. جهانگیری همچنین با تعدادی از زائران و دوستداران اهل بیت (ع) که در مسیر پیاده‌روی از نجف به کربلا بودند، در فضایی صمیمانه به گفت‌وگو پرداخت و با آنان درخصوص نحوه خدمات‌رسانی در پایانه‌های مرزی کشور و تامین امکانات مورد نیاز زائران صحبت کرد. جهانگیری همچنین در این سفر با استاندار نجف نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات نیز دیروز با حضور در شلمچه به میان موکب‌های خدمات‌رسان رفت و از نزدیک روند خدمات‌رسانی به زائران را مورد بررسی قرار داد. سیدمحمود علوی ضمن حضور و بررسی روند تردد زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه و اعزام به سمت عتبات عالیات به میان موکب‌های خدمات‌رسان مستقر در مرز شلمچه رفت و از نزدیک خدمات آنها را مورد ارزیابی قرار داد.
محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات نیز خود را به عراق رسانده و مسیر راهپیمایی اربعین را از نجف به کربلا طی کرد؛ تصاویری از او در این راه ثبت و منتشر شده است. او امسال همچون سال‌های گذشته هم‌قدم با سایر زائران با محبان امام حسین(ع) گام برمی‌دارد که تصاویری از او در این راهپیمایی منتشر شده است.
غلامعلی حدادعادل، رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز در کنار زائران ابا عبدالله‌الحسین(ع) در پیاده‌روی اربعین ١۴۴٠ قمری حضور یافت.
سیدابراهیم رئیسی نیز با حضور در جاده نجف به کربلا در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کرد.
سیداحمد خمینی که ‌سال گذشته هم پا در راه کربلا گذاشته و به خیل زائران پیوسته بود، با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش نشان داد که امسال هم خود را به همراه پدرش سیدحسن خمینی به خاک عراق رسانده است تا مسیر نجف-کربلا را پیدا طی کند و در صف زائران امام‌حسین(ع) قرار بگیرد.

تاریخ درج مطلب: جمعه، ۱۱ آبان، ۱۳۹۷ ۴:۱۳ ب.ظ

دسته بندی: خاطرات مذهبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *